Kolonia – obóz w Niechorzu
( dla aktywnych – na naszych koloniach nie ma nudy )

Termin :   11.07 – 21.07.2019           Cena : 1.435 zł    –     SPRZEDANA

NIECHORZE –  jedno z największych i najpopularniejszych kąpielisk w województwie zachodniopomorskim. Piękna, szeroka i znakomicie zagospodarowana plaża, bardzo dobrze rozwinięta sieć usługowa, liczne turystyczne ciekawostki, przyciągają chętnych atrakcyjnego wypoczynku. Nadmorskie wybrzeże wzdłuż Niechorza to przede wszystkim piaszczysta plaża, ze 100 metrowym, strzeżonym kąpieliskiem, ale także wysoki klif, na którym stoi zabytkowa latarnia morska, wybudowana w 1866 roku i obecnie udostępniona do zwiedzania. Oprócz wdrapania się po schodach latarni, odwiedzić można także tutejszą przystań rybacką, Muzeum Rybołówstwa, pomnik Foki Depki (ustawiony na placu, w centrum Niechorza, rezerwat Liwia Łuża

          


ATRAKCJE KOLONII:
– popularna miejscowość z licznymi atrakcjami,
– ośrodek blisko morza,
– basen odkryty na terenie ośrodka,
– ciekawy, program wycieczkowy 
– warsztaty, gry, zabawy, konkursy

ZAKWATEROWANIE
Ośrodek Kolonijny MARTA usytuowany w samym centrum miasteczka, 250 m od pięknej plaży ma charakter kameralny i składa się z kilku jednopiętrowych, murowanych budynków mieszkalnych, jadalni, dyskotekowej sali i siłowni. Do dyspozycji gości odkryty basen, boisko do siatkówki i koszykówki ze sztuczną nawierzchnią, boisko do piłki plażowej, plac zabaw i plac ogniskowy. 
Zakwaterowanie w pokojach 4 osobowych z łazienką oraz w studiach z łazienką 2 pokojowych (2 + 3 osobowe) 

WYŻYWIENIE:
3 posiłki dziennie + podwieczorek wydawany przy obiedzie, śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady serwowane. Bardzo bogate i urozmaicone menu z możliwością zamówienia diet (za dodatkową odpłatnością)

W PROGRAMIE:
–  wycieczka autokarowa do Dobrzycy –  Ogrody Tematyczne HORTULUS -Ogrody Hortulus Spectabilis z największym na świecie labiryntem grabowym i wieżą widokową
Obecnie zagospodarowane i udostępnione dla zwiedzających jest 8 ha z planowych ogrodów. Główną atrakcją tego kompleksu jest największy na świecie labirynt grabowy o powierzchni 1 ha. 
W sercu labiryntu znajduje się blisko 20-metrowa wieża widokowa, z której rozpościera się widok na całą okolicę oraz ogrody m.in. Kamienny Krąg, Kalendarz Celtycki, rabaty bylinowe, rosaria i partery bukszpanowe.. Na terenie Ogrodów znajdują się Caffebar Rumianek oraz sklep z pamiątkami "Serduszkowa Chata". 

–  zwiedzanie SKANSENU SŁOWIAN i WIKINGÓW na wyspie Wolin z przewodnikiem z 2 godzinnym programem, połączone z  warsztatami – lepienie z gliny, produkcja filcu, pisanie gęsimi piórami, musztra wczesnośredniowieczna, strzelanie z łuku, grą terenową – drużynowe zbieranie run, odnajdywanie bogów, wypełnianie zadań zakończone poczęstunkiem, oraz gry i zabawy na „historycznym„ placu zabaw.

 

–  wycieczka autokarowa do MUZEUM MINIATUR I KOLEJEK w Dziwnowie – położonym w malowniczym, pełnym zieleni parku z miniaturami latarni morskich z polskiego wybrzeża w skali 1:10 oraz niesamowitymi replikami lokomotyw, parowozów i wagonów kolejowych. Najwyższa miniatura latarni ze Świnoujścia mierzy aż 6,48m, a najmniejsza (Jastarnia) jest niższa od dorosłego człowieka. Lokomotywy mkną po szynach, wydają dźwięki i puszczają dym z komina – tak, jak prawdziwe pociągi! Na swej ponad kilometrowej trasie napotykają rozmaite obiekty infrastruktury kolejowej: mosty, semafory, zwrotnice, a nawet miniaturowe dworce!
Jedyna w Polsce Kolej Parkowa której produkcja trwała prawie 2 lata. Po ponad 300 m trasie można przejechać się repliką prawdziwego parowozu Px48! Z komina wydobywa się dym, a z wnętrza słychać dźwięki prawdziwej maszyny parowej. Ok. 1,5-godzinny pobyt z oglądaniem, edukacją, modelarnią, przejażdżką i wirtualna zabawą


 
–  wizyta w MUZEUM RYBOŁÓWSTWA MORSKIEGO, zwiedzanie z przewodnikiem – animatorem oraz lekcja muzealna – zajęcia interaktywne np. Poławiacze Bursztynu w trakcie których, uczestnicy zdobywają wiedzę za pomocą własnych obserwacji poczynionych w czasie odkrywania wystaw, pogłębiają  tematykę morza, rozwijając przy tym spostrzegawczość, koncentrację i umiejętność własnych poszukiwań.

–  zwiedzanie latarni morskiej w Niechorzu, powstałej w 1866 r. mierzącej 45 m. Na mieszczący się na wysokości 37 m. taras widokowy prowadzi 200 schodów.

–  plażowanie i kąpiele w morzu pod opieką ratownika,
Korzystanie z infrastruktury obiektu:
 –  zajęcia rekreacyjno – sportowe i konkursy sprawnościowe 
 –  udział w grach terenowych rozwijających wyobraźnię i uczących współpracy w grupie
 –  konkursy plastyczny, muzyczny i fotograficzny
 –  dyskoteki i bal przebierańców, wybory najsympatyczniejszego kolonisty
 –  ognisko, zabawy, gry i konkursy integracyjne z nagrodami
 –  kąpiele i zabawy w basenie przy udziale ratownika
 –  atrakcje, niespodzianki, upominki dla każdego kolonisty
 –  płyta z pamiątkowymi zdjęciami – Wspomnienia z kolonii
 

 ŚWIADCZENIA UJĘTE W CENIE: 
–   zakwaterowanie – 10 noclegów w pokojach 4 – osobowych i w studiach 2 pokojowych z łazienką
    (pokoje: 2 i 3 – osobowe)
–   wyżywienie: śniadania i kolacje w formie stołu szwedzkiego, obiady i podwieczorek serwowane
    ( turnus zaczyna się od kolacji pierwszego dnia i kończy śniadaniem + prowiant na drogę)
–   opieka kwalifikowanej kadry wychowawców i medyczna (pielęgniarka na miejscu, lekarz na wezwanie), 
–   opieka ratownika na basenie i plaży
–   bogaty program k.o.
–   wycieczki autokarowe : ( Wolin, Dziwnów, Dobrzyca)
–   bilety wstępu podczas wycieczek krajowych, warsztatów
–   ubezpieczenie od NNW w kraju 10000 zł, ( KL 15000€ i NNW 10000 zł przy wycieczce do Niemiec )
–   transport komfortowym autokarem
–   gwarancja  wspaniałego i ciekawego  wypoczynku
–   płyta ze zdjęciami


CENA NIE ZAWIERA:
–  wybranej diety – dopłata za dobę (bezglutenowa – 20 zł, bezmleczna – 15 zł, (bezglutenowa i bezmleczna
   – 25 zł), wegetariańska – 15 zł
–  ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 


SKRÓCONY PROGRAM WYJAZDU:
1 dzień
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy:
godz. 6.00 – Żary, 7.00 Zielona Góra, 7.30 Sulechów, 8.00 Świebodzin, 9.00 Gorzów Wlkp.
– 3 godzinny postój w Skansenie w Wolinie – zwiedzanie i warsztaty 
–  przyjazd do ośrodka w godzinach popołudniowych, ok. 17.00 
–  kolacja, nocleg.

2-11 dzień
Realizacja programu pobytu – wycieczki, plażowanie, gry i konkursy sportowe, zabawy integracyjne, dyskoteki, ognisko, 

11 dzień
Śniadanie, pobranie suchego prowiantu, wykwaterowanie, czas na ostatnie zakupy, zdjęcia, pożegnanie z morzem, w godzinach wieczornych przyjazd do Żar.


Na wyjazd niezbędne jest posiadanie legitymacji szkolnej uprawniającej do zniżek. 


UWAGI:
Uczestnik musi dostarczyć wypełnioną kartę kwalifikacyjną wraz z podpisanym regulaminem do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. – Bardzo prosimy o wpisanie na kartę kwalifikacyjną wszystkich informacji o stanie zdrowia dziecka, uczuleniach, przebytych chorobach, operacjach i zażywanych lekach, szczepieniach. W razie wypadku lub nieszczęśliwego zdarzenia informacje zawarte na karcie mogą się okazać bardzo ważne. 
Jeśli dziecko w trakcie kolonii musi zażywać jakiekolwiek leki, prosimy o opisanie ich dawkowania, osobne spakowanie i przekazanie wychowawcy na zbiórce wraz z upoważnieniem dla wychowawcy. 
Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.turysta.zgora.pl
Na obozy mogą jeździć uczestnicy pełnoletni ale podpisują obowiązkowo oświadczenie o  przestrzeganiu zasad obozu. 

W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.
Rodzicom – opiekunom przekazane zostaną: kontakt do kierownika i wychowawców kolonii, oraz adres palcówki wypoczynku.

Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są najczęściej na 12 – 15-osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo za prawidłowy przebieg programu wyjazdu odpowiada kierownik.

Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji i przerwania imprezy w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby). Ubezpieczenie wynosi 3,6 % ceny imprezy.

Bagaż: Sugerujemy aby dzieci uczestniczyły w pakowaniu się, wtedy orientują się co i gdzie mają spakowane. Waga walizki powinna uwzględniać możliwości dziecka (praktyczniejsze na kółkach), Proponujemy podpisać bagaż. Prowiant na drogę najlepiej spakować do małego plecaka, który później będzie wykorzystany na wycieczki lub wyjścia na plażę.
Podpowiadamy zawartość bagażu: 2 ręczniki, mydło lub żel pod prysznic, pasta i szczoteczka do zębów, szampon, piżama, czystą bieliznę na każdy dzień, krem do opalania z filtrem, nakrycie głowy, chusteczki higieniczne, ciepłe bluzy, sweter lub polar, długie i krótkie spodnie, strój sportowy (dres, krótkie spodenki), strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa, dwie pary butów (w tym obuwie sportowe i sandały) oraz klapki kąpielowe, mały plecak na wycieczki, worki na brudne rzeczy, środki na komary i kleszcze.
Nie polecamy wyposażania dzieci oraz młodzieży w drogie telefony komórkowe oraz inny sprzęt elektroniczny (aparaty fotograficzne, gry, tablety itp.), ponieważ podczas zabawy mogą one ulec zgubieniu lub zniszczeniu. Biuro, ani wychowawcy nie ponoszą odpowiedzialności za zgubiony lub zniszczony sprzęt. Ponadto ciągłe korzystanie z urządzeń elektronicznych odrywa dzieci od zabawy i integracji z rówieśnikami, a zgubienie lub zniszczenie naraża na niepotrzebny stres.

Można zdeponować kieszonkowe dziecka u wychowawcy. Zalecamy to zwłaszcza w przy wyjeździe młodszych dzieci, które nie umieją jeszcze same gospodarować pieniędzmi. Prosimy o przygotowanie niezaklejonych kopert z nazwiskiem i imieniem dziecka oraz podaną kwotą, najlepiej żeby kieszonkowe było przygotowane w drobnych nominałach.

Podczas przejazdów na kolonie korzystamy z licencjonowanych i sprawdzonych przewoźników. 
W czasie podróży przewidziane są przerwy co 3-4 godziny.
Jeśli dziecko źle znosi jazdę autokarem prosimy o zaopatrzenie dziecka w lekarstwa przeciwko chorobie lokomocyjnej.

W przypadku jakichkolwiek problemów zgłaszanych przez dziecko, prosimy o kontakt z kierownikiem w pierwszej kolejności. Kierownik jest na miejscu wraz dziećmi i to on może zareagować najszybciej i rozwiązać lub usunąć ewentualny problem. Ponadto na naszej stronie internetowej znajdą Państwo numer telefonu do biura czynny w godz. od 09 – 17.00 
Częsty telefoniczny kontakt z dziećmi, rozprasza je podczas zabawy co utrudnia realizacje programu i wywołuje często większą tęsknotę. Proponujemy umówić się z dzieckiem na telefon np. podczas  przerwy poobiedniej. O innej porze, prowadzone zajęcia mogą uniemożliwić odebranie telefonu. 

Jeśli chcecie Państwo lub rodzina odwiedzić dziecko i zabrać na jakiś czas poza teren kolonii, to wymagane jest złożenie u opiekuna pisemnej informacji z Państwa danymi.

Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem po opłaceniu całości należności i nie później niż do 15 dnia następnego miesiąca po realizacji imprezy.
 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 

OFERTA KOLONI KRAJOWYCH DOSTĘPNA W ZAKŁADCE: OFERTA – KOLONIE I OBOZY