Festiwal Tulipanów i Amsterdam/Holandia 


Terminy: 

3 dni 10.05.2019 – 12.05.2019
3 dni 17.05.2019 – 19.05.2019
Cena za 1 osobę: 249 zł 297 zł

Wycieczka Weekendowa – Festiwal Tulipanów
Wycieczka weekendowa na Festiwal Tulipanów do Holandii to okazja do odwiedzenia najpiękniejszego parku wiosennego świata gdzie na powierzchni 32 ha można podziwiać ponad 7 milionów kwitnących tulipanów, żonkili, hiacyntów oraz innych roślin cebulowych. Dzień w Keukenhof to dzień pełen wspaniałych przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Natomiast popołudniu w programie również zwiedzanie stolicy Holandii – Amsterdamu zwanego Wenecją Północy. Miasta położonego na ponad sześciuset kanałach które kiedyś były drogą komunikacji i transportu towarów w tym portowym, kupieckim mieście, a teraz niezwykle malownicze, oddają specyficzny charakter miasta.

Tematy przewodnie w Keukenhof
22.03 – 24.03 – wyjazd pod hasłem "Dźwięki Holandii"
Podczas tego weekendu świętuj początek wiosny w Keukenhof. Holenderska muzyka organów, chórów i zespołów sprawią, że wizyta w parku kwiatowym będzie wyjątkowo świąteczna!

29.03 – 31.03 – wyjazd pod hasłem "Holenderski Weekend"
Podczas tego weekendu poznaj kulturę Holandii z folklorystycznymi tańcami, muzyką i kostiumami. W różnych miejscach parku znajdziesz staroholenderskie rowery, folklorystyczne grupy taneczne, tradycyjne stroje i żywe posągi historycznych postaci holenderskich. Podziwiaj historyczny holenderski statek, różne rzemiosła i targ serów!

05.04 – 07.04 – wyjazd pod hasłem "Flower Power"
W ten weekend kwiaty będą w centrum uwagi jeszcze bardziej niż zwykle! Na rynku hodowcy kwiatów z entuzjazmem wytłumaczą zastosowanie różnych roślin letnich, które będzie można kupić do własnego ogrodu lub na balkon!

13.04. – wyjazd pod hasłem "Parada Kwiatów"
Podczas tego weekendu ciesz się wyjątkową paradą kwiatową rosnącej rośliny! Kolorowe parasole pokryte kwiatami cebulkowymi, takimi jak hiacynty, tulipany i żonkile, będą przechodzić obok ciebie. Tematem parady kwiatowej w 2019 roku jest: "Zmieniający się świat".

27.04. – wyjazd pod hasłem "Dzień Króla Keukenhof"
Podczas tego weekendu poznaj obchodzone jest święto narodowe w całej Holandii. Ponadto Keukenhof obchodzi również rocznicę króla.

29.04 – 03.05 – wyjazd pod hasłem "Pokaz Ptaków Drapieżnych"
Podczas tego weekendu zobaczysz w Keukenhof sokoły, sowy, myszołowy i orły, które będą latać tuż nad twoją głową! 

 11.05 – 12.05 – wyjazd pod hasłem "Romans w Keukenhof"
Podczas tego weekendu przeniesiemy się do czasów z XIX wieku. Podczas spacerów zobaczymy ludzi w tradycyjnych strojach z tamtych czasów oraz usłyszymy romantyczną muzykę w tle.

Zakwaterowanie
Oferta nie obejmuje zakwaterowania.

TOUR GUIDE oprowadzanie z indywidualnym systemem nagłośnieniowym
Mobilny zestaw audio: indywidualny zestaw słuchawkowy połączony bezprzewodowo z mikrofonem pilota/przewodnika.

Karta Dużej Rodziny
Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny możesz przez cały rok korzystać z rabatów.

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący:
ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków 15000 zł
ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)
Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia:
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
ubezpieczenie od chorób przewlekłych – szczegóły u konsultantów
ubezpieczenie dotyczące sportów: Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów – szczegóły u konsultantów

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty:
15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura.

PAKIET KOMFORT
gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
napoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 1x kawa, 1x herbata)
torba materiałowa z logo
cena: 25 zł/os.

Program ramowy
Informujemy, iż w związku z zaostrzeniami jakie wprowadziło miasto Amsterdam, niektóre z atrakcji wymienionych w programie nie będą mogły być zrealizowane z pilotem. Zwiedzanie ich jest możliwe we własnym zakresie, po uprzednich instrukcjach od przewodnika.

Dzień 1 (piątek)
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów.
Miasto    Adres    Odjazd    Dopłata
Boleslawiec    STACJA ORLEN, LAKA 28A    20:10    0 zł
Bydgoszcz    HALA LUCZNICZKA,TORUNSKA 59    16:15    60 zł
Czestochowa    STACJA CIRCLE K, WOJSKA POLSKIEGO 121/127    14:35    45 zł
Gdansk    PARKING ZA OPERA BALTYCKA, OD STRONY ALEJI JOZEFA-HALLERA    14:00    80 zł
Gdynia    PARKING TEATR MUZYCZNY    13:20    80 zł
Gliwice    STACJA SHELL,RYBNICKA    16:30    40 zł
Gniezno    PARKING PIOTROWSKIEGO/KOSTRZEWSKIEGO    18:00    40 zł
Gorzow Wielkopolski    STACJA SHELL,KASPRZAKA 28    19:30    60 zł
Grupa    OFERTA INDYWIDUALNA DLA GRUP    00:05    0 zł
Katowice    STACJA BP, UL.GORNOSLASKA 40A    15:55    50 zł
Konin    ZAJAZD BLUE, STARE MIASTO    17:25    40 zł
Krakow    KFC/BP, UL. J. CONRADA 83    14:45    70 zł
Legnica    STACJA ORLEN, JAWORZYNSKA 238    19:25    0 zł
Lodz    STACJA ORLEN, UL. BRZEZINSKA 23/25    15:55    40 zł
Miedzyrzecz    STACJA ORLEN, UL. WASZKIEWICZA 69    20:05    60 zł
Nowy Tomysl    STACJA BP, PRZYLEK 125A    19:50    0 zł
Opole    STACJA LOTOS ROGOW OPOLSKI    17:25    40 zł
Poznan    DW.MPK GORCZYN, ORLEN, ZGODA    19:00    0 zł
Swiebodzin    UL. WOJSKA POLSKIEGO 8, STACJA PALIW ORLEN    20:30    0 zł
Swiecko    STACJA BP PORT SWIECKO, SWIECKO 39, SLUBICE    21:35    0 zł
Szczecin    PARKING TEATR PLECIUGA,PL. TEATRALNY 1    18:00    80 zł
Warszawa    METRO WILANOWSKA, PULAWSKA 145    14:10    70 zł
Wroclaw    LUKOIL,UL.CZEKOLADOWA 16,BIELANY    18:30    0 zł
Wrzesnia    STACJA ORLEN,WROCLAWSKA PRZY ZJEZDZIE Z A2    18:10    10 zł

Dzień 2 (sobota)
W godzinach porannych przyjazd do ogrodów Keukenhof – najpiękniejszego parku wiosennego świata gdzie na powierzchni 32 ha można podziwiać ponad 7 milionów kwitnących tulipanów, żonkili, hiacyntów oraz innych roślin cebulowych. Dzień w Keukenhof to dzień pełen wspaniałych przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Keukenhof pełen jest niepowtarzalnych kolorów i zapachów, które wywołują jedyne w swoim rodzaju poczucie wolności. Dysponuje doskonałym zapleczem, zachwyca 30 spektakularnymi wystawami kwiatowymi, zaskakującymi i inspirującymi ogrodami oraz tętniącymi życiem wydarzeniami.
W godzinach południowych przejazd do Amsterdamu zwanego Wenecją Północy – miasta położonego na ponad sześciuset kanałach które kiedyś były drogą komunikacji i transportu towarów w tym portowym, kupieckim mieście, a teraz niezwykle malownicze, oddają specyficzny charakter miasta.
Zwiedzanie miasta zaczniemy od Dworca Głównego, zabytkowego neogotyckiego budynku zbudowanego w stylu neorenesansu holenderskiego. pełniącego dawniej funkcję portu wodnego. Następnie spacer jedną z głównych ulic Amsterdamu – Damrak na której znajdują się liczne sklepy z pamiątkami, stragany, restauracje oraz Muzea. Jednym z nich jest Muzeum Sexu przyciągający nie tylko wzrok ale i wiele turystów. Podczas spaceru zobaczymy Gmach Giełdy oraz słynny dom handlowy De Bijenkorf. Główny Deptak kończy się na Placu Dam – czyli po holendersku´tama´ to duży plac w samym centrum miasta. Na placu z jednej strony stoi Pałac Królewski, Nowy Kościół, z drugiej często uczęszczany gabinet figur woskowych Madame Tussaud, w głębi luksusowy historyczny Hotel Krasnapolski. Pośrodku placu stoi pomnik Pamięci Ofiar II Wojny Światowej, na którego schodach siedzą młodzi ludzie z całego świata. Pałac Królewski (Koninklijk Paleis) który dominuje na Damie był kiedyś ratuszem. Dopiero w czasach napoleońskich został przebudowany na Pałac Królewski, którą to role pełni do dziś. Dalej udamy się w kierunku Placu Leiden oraz Kwartału Muzeów po drodze zwiedzając słynne targi kwiatowe na wodzie oraz Gouden Bocht czyli Złoty Zakręt, którego nazwa pochodzi od przepychu rezydencji, które w tym miejscu są większe niż gdziekolwiek w obrębie systemu półkolistych kanałów.
Ostatnim punktem naszej wycieczki będzie przejście do dzielnicy grzechu i rozpusty: Red Light District – Dzielnica Czerwonych Świateł to dzielnica otwartej prostytucji w oknach wystawowych, niczym oświetlone na czerwono wystawy sklepowe. Liczne lokale rozrywkowe oraz coffe shopy jest to prawdziwa osobliwość miasta, o niepowtarzalnej atmosferze i urodzie. Spacerując między kanałami i wąskimi uliczkami dojdziemy do Chińskiej Dzielnicy, która kusi egzotycznymi zapachami, wschodnioazjatyckimi restauracjami i sklepami oraz wspaniałymi budowlami m.in. Oude Kerk, czyli po polsku Stary Kościół z oktogonalną wieżą, to jedna z najpiękniejszych budowli w mieście oraz budynkiem Wagi znajdującej się na Nieuwmarkt.
Po zakończeniu zwiedzania czas wolny. W godzinach późnowieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd.

Dzień 3 (niedziela)
Przyjazd do poszczególnych miast (przekroczenie granicy polsko-niemieckiej w godzinach porannych).

Cena obejmuje
przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyczcja, cafe-bar, DVD,WC)
opiekę pilota w czasie podróży
zwiedzanie wg programu
ubezpieczenie SIGNAL IDUnA

Cena nie obejmuje
Dopłaty wymagane na miejscu
koszty programowe: 25 €/os (obowiązkowo płatne u pilota w autokarze) – obejmują bilet wstępu do Keukenhof, opłaty lokalne oraz usługę przewodnicką po Amsterdamie; nie podlegają rozliczeniu

Dopłaty opcjonalne
godzinny rejs autobusem wodnym po kanałach Amsterdamu: 16 €/os z audioguide w języku polskim; (wymagana wcześniejsza deklaracja, nie później niż 5 dni przed wyjazdem)
ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych 
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji
pakiet komfort

Informacje dodatkowe
program jest programem ramowym – kolejność zwiedzanie może ulec zmianie
zwiedzanie wewnątrz we własnym zakresie w ramach czasu wolnego

Keukenhof
Keukenhof to ogród położony pomiędzy Amsterdamem a Hagą, w miejscowości Lisse. Ogród rozciąga się na obszarze 32ha i jest największym ogrodem z kwitnącymi roślinami cebulowymi na świecie. Ta największa wiosenna atrakcja Holandii corocznie przyciąga setki tysięcy turystów z całego świata.

 

 

 

 

 

Alzacja/Francja / Wyc. objazdowe 


3 dni 10.05.2019 – 12.05.2019
3 dni 07.06.2019 – 09.06.2019
3 dni 19.07.2019 – 21.07.2019
3 dni 16.08.2019 – 18.08.2019
3 dni 30.08.2019 – 01.09.2019
3 dni 27.09.2019 – 29.09.2019
3 dni 11.10.2019 – 13.10.2019
3 dni 08.11.2019 – 10.11.2019 – 249 zł/promocja

Cena za 1 osobę: 297 zł 

Wycieczka weekendowa: Alzacja
Wycieczka weekendowa do Alzacji to okazja do odwiedzenia jednych z najpiękniejszych miast Francji, czyli Strasbourga i Colmar. Alzacja to najmniejszy region Francji i zarazem jeden z najpiękniejszych. Alzacja znajduje się na styku kultur, pomiędzy Renem, a Wogezami, jest znanym królestwem białego wina, bajkowych miasteczek, serów, ukwieconych ulic i kolorów. Tutaj czas płynie wolniej i spokojniej, zwłaszcza gdy siadamy wśród cudownych uliczek Colmar z kieliszkiem wina lub spacerujemy po pięknym Strasbourgu zwanym Stolicą Europy. Jeden dzień wystarczy, by wchłonąć tą wspaniałą atmosferę i przenieść do innego świata.

TOUR GUIDE oprowadzanie z indywidualnym systemem nagłośnieniowym
Mobilny zestaw audio: indywidualny zestaw słuchawkowy połączony bezprzewodowo z mikrofonem pilota/przewodnika.

Zakwaterowanie
Oferta nie obejmuje zakwaterowania.

Karta Dużej Rodziny
Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny możesz przez cały rok korzystać z rabatów.

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący:
ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków 15000 zł
ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)
Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia:
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
ubezpieczenie od chorób przewlekłych – szczegóły u konsultantów
ubezpieczenie dotyczące sportów: Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów – szczegóły u konsultantów

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyski zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty:
15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura.

PAKIET KOMFORT
gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
napoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 1x kawa, 1x herbata)
torba materiałowa z logo
cena: 25 zł/os.

Program ramowy
Dzień 1 (piątek)
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów.
Miasto    Adres    Odjazd    Dopłata
Bydgoszcz    HALA LUCZNICZKA,TORUNSKA 59    14:15    60 zł
Gdansk    PARKING ZA OPERA BALTYCKA, OD STRONY ALEJI JOZEFA-HALLERA    11:40    80 zł
Gdynia    PARKING TEATR MUZYCZNY    11:00    80 zł
Gliwice    STACJA SHELL,RYBNICKA    18:05    50 zł
Gniezno    PARKING PIOTROWSKIEGO/KOSTRZEWSKIEGO    16:00    40 zł
Gorzow Wielkopolski    STACJA SHELL,KASPRZAKA 28    15:00    60 zł
Grupa    OFERTA INDYWIDUALNA DLA GRUP    00:05    0 zł
Katowice    STACJA BP, UL.GORNOSLASKA 40A    17:35    70 zł
Koscian    PARKING "U DODZIARZA" KRIMPEN1    18:00    0 zł
Legnica    STACJA ORLEN, JAWORZYNSKA 238    21:25    0 zł
Leszno    STACJA SHELL, AL.KONSTYTUCJI 3 MAJA 4    18:50    0 zł
Lodz    STACJA ORLEN, UL. BRZEZINSKA 23/25    17:30    70 zł
Miedzyrzecz    STACJA ORLEN, UL. WASZKIEWICZA 69    15:35    60 zł
Nowa Sol    PARKING ENEA, PILSUDZKIEGO 73    19:05    60 zł
Opole    STACJA LOTOS, ROGOW OPOLSKI    19:20    50 zł
Polkowice    DWORZEC PKS    20:10    60 zł
Poznan    DW.MPK GORCZYN, ORLEN, ZGODA    17:00    0 zł
Rawicz    STACJA BP, DEBNO 1A    19:30    0 zł
Swiebodzin    UL. WOJSKA POLSKIEGO 8, STACJA PALIW ORLEN    17:45    60 zł
Szczecin    PARKING TEATR PLECIUGA,PL. TEATRALNY 1    13:30    80 zł
Warszawa    METRO WILANOWSKA, PULAWSKA 145    15:20    100 zł
Wroclaw    LUKOIL,UL.CZEKOLADOWA 16,BIELANY    20:30    0 zł
Zgorzelec    STACJA SHELL, JEDRZYCHOWICE 98B    22:35    0 zł
Zielona Gora    AQUAPARK, UL. SULECHOWSKA 41    18:25    60 zł

Dzień 2 (sobota)
Przyjazd do Strasburga w godzinach porannych. Stolica Europy – takie miano nadano Strasburgowi ze względu na mieszczące się tutaj instytucje: Parlament Europejski, Europejski Trybunał Praw Człowieka i Radę Europy. Dlaczego akurat wybrano to miasto, by stało się symbolicznym centrum Zjednoczonej Europy? Choć odpowiedź z pewnością nie jest jednoznaczna, warto jej poszukać podczas spaceru po zabytkowej części miasta Grande île wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Leżący nad Renem Strasburg od zawsze był bramą łączącą różne żywioły, splatające się w kolorową mozaikę Alzacji. Przenikanie się tradycji francuskiej i niemieckiej, sąsiedztwo szczytów Wogezów, wiekowych winnic i nurtu Renu z jednej strony, z drugiej zaś potężna gotycka katedra Notre-Dame, pocztówkowa dzielnica Petite France i szkieletowe domy nadają miastu niepowtarzalnego klimatu. Dramatyczna historia, która przez wieki dotykała mieszkańców Alzacji z pewnością nie zmieniła ich pogodnego nastawienia do życia, a doskonałe wyroby winiarskie dbają by ten stan podtrzymywać. 
Następnie przejazd do Château du Haut-Kœnigsbourg. Średniowieczna forteca wznosząca się na szczycie już z oddali robi spore wrażenie. Jednakże dopiero wizyta na zamku, którego historia sięga XII wieku, daje pełne wyobrażenie wielkości założenia. Starannie odrestaurowane wnętrza, nawiązujące do stylów gotyckiego i renesansowego przypominają o latach świetności. Z kolei mury obronne i potężne baszty dają świadectwo obronnej funkcji, którą przez wieki pełnił zamek. Jednak największą atrakcją twierdzy są z pewnością przepiękne widoki, które się z niej rozpościerają: z rysującymi się na horyzoncie Alpami i niemieckim Schwarzwaldem po jednej stronie, po przeciwnej z kolei zobaczyć można pasmo Wogezów, malownicze wioski i winnice. 
Na zakończenie zwiedzimy Colmar, które śmiało można nazwać średniowieczną perełką. Od XVI wieku niewiele zmienił swoje oblicze, stając się dzisiaj jedną z największych atrakcji turystycznych Alzacji. Domy o konstrukcji szkieletowej zachwycają bogactwem kolorów i mistrzostwem sztuki snycerskiej, gotyckie kościoły Dominikanów i św. Marcina przyciągają surowością w stylu gotyckim, natomiast portowa dzielnica Petite Venise (pol. Mała Wenecja) urzeka wręcz bajkową scenerią. Colmar od wieków słynął z handlu winem, czego najlepszym dowodem jest bogato zdobiony budynek giełdy wina w sercu miasta.
W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 3 (niedziela)
Przyjazd do poszczególnych miast (przekroczenie granicy polsko-niemieckiej w godzinach przedpołudniowych).

Cena obejmuje
przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, cafe-bar, DVD,WC)
opiekę pilota w czasie podróży
zwiedzanie wg programu
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA

Cena nie obejmuje
Dopłaty wymagane na miejscu
koszty programowe: 25 €/os (obowiązkowo płatne u pilota w autokarze) – obejmują bilet wstępu do Château du Haut-Kœnigsbourg, opłaty lokalne oraz opiekę pilotażową; nie podlegają rozliczeniu

Dopłaty opcjonalne
ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji
pakiet komfort

Informacje dodatkowe
program jest programem ramowym – kolejność zwiedzanie może ulec zmianie
zwiedzanie wewnątrz we własnym zakresie w ramach czasu wolnego

Colmar
Colmar to zabytkowe miasto we wschodniej Francji (Alzacja), położone nad rzeką Lauch (oraz jej licznymi dopływami) między pasmem górskim Wogezów, a rzeką Ren. Miejsce to słynie z przemysłu włókienniczego oraz produkcji wina, znajduje się tu centrum kontroli apelacji gatunków produkowanych w Alzacji.
z produkcji wina, znajduje się tu centrum kontroli apelacji gatunków produkowanych w Alzacji.

 

 

 

 

Londyn/Anglia  

Terminy: 
5 dni 07.07.2019 – 11.07.2019
Cena za 1 osobę:  889 zł

Wycieczka Weekendowa: Londyn
Wyjątkowa wycieczka Weekendowa do stolicy Wielkiej Brytani, podczas której zobaczysz najbardziej znane miejsca w Londynie, czyli wieżę zegarową Big Ben, Muzeum Historii Naturalnej, Opactwo Westminsterskie i wiele innych zabytków. Dla prawdziwych miłośników zakupów przygotowaliśmy również tournee po słynnej ulicy Oxfordstreet, na której znajduje się wszystkim znany sklep – Primark. Wycieczka weekendowa do Londynu to idealny pomysł na spędzenie aktywnie czasu. 

Zakwaterowanie
Hotel **/*** w okolicach Londynu. Pokoje wyposażone są w łazienkę, telewizję oraz dostęp do Internetu Wi-Fi.
Dostępne opcje zakwaterowania
pokój 2 osobowy
pokój 3 osobowy
dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 osobowy (dopłata)
* dokwaterowanie: osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowanie z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji rezerwacji.

Dostępne opcje wyżywienia
Śniadania kontynentalne (w cenie): pieczywo, dżem, masło, kawa, herbata.

TOUR GUIDE oprowadzanie z indywidualnym systemem nagłośnieniowym
Mobilny zestaw audio: indywidualny zestaw słuchawkowy połączony bezprzewodowo z mikrofonem pilota/przewodnika.

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący:
ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków 15000 zł
ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)
Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia:
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
ubezpieczenie od chorób przewlekłych – szczegóły u konsultantów
ubezpieczenie dotyczące sportów: Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów – szczegóły u konsultantów

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyski zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty:
15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura.

Karta Dużej Rodziny
Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny możesz przez cały rok korzystać z rabatów .

Pakiet KOMFORT
gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
napoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 2x kawa, 2x herbata, 2x zimny napój 0,2l)
torba materiałowa z logo
cena: 50 zł/os. 

Program ramowy
Dzień 1 
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. 
Miasto    Adres    Odjazd    Dopłata
Boleslawiec    STACJA ORLEN, LAKA 28A    15:35    100 zł
Gliwice    STACJA SHELL,RYBNICKA    11:55    100 zł
Grupa    OFERTA INDYWIDUALNA DLA GRUP    00:05    0 zł
Katowice    STACJA BP, UL.GORNOSLASKA 40A    11:20    100 zł
Konin    ZAJAZD BLUE, STARE MIASTO    12:20    100 zł
Krakow    KFC/BP, UL. J. CONRADA 83    10:10    100 zł
Legnica    STACJA ORLEN, JAWORZYNSKA 238    14:50    100 zł
Lodz    STACJA ORLEN, UL. BRZEZINSKA 23/25    10:50    100 zł
Nowy Tomysl    STACJA BP, PRZYLEK 125A    14:45    100 zł
Opole    STACJA LOTOS, ROGOW OPOLSKI    12:50    100 zł
Poznan    DW.MPK GORCZYN, ORLEN, ZGODA    13:55    100 zł
Swiebodzin    UL. WOJSKA POLSKIEGO 8, STACJA PALIW ORLEN    15:25    100 zł
Swiecko    STACJA BP PORT SWIECKO, SWIECKO 39, SLUBICE    16:30    100 zł
Warszawa    METRO WILANOWSKA, PULAWSKA 145    09:05    100 zł
Wroclaw    LUKOIL,UL.CZEKOLADOWA 16,BIELANY    13:55    100 zł
Wrzesnia    STACJA ORLEN,WROCLAWSKA PRZY ZJEZDZIE Z A2    13:05    90 zł
Zgorzelec    STACJA SHELL, JEDRZYCHOWICE 98B    16:30    100 zł
Przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję. (Trasa od granicy ok. 1150 km)

Dzień 2 
Przyjazd do Anglii w godzinach porannych. Pierwszym punktem programu jest spacer po parku Greenwich, w którym znajduje się Królewskie Obserwatorium Astronomiczne oraz południk zero stopni, który obowiązywał w latach 1884-1984. Jest to również idealny punkt, żeby podziwiać panoramę całego Londynu. Natomiast wszystkich miłośników żeglugi na pewno zachwyci Narodowe Muzeum Morskie, a w nim zgromadzone eksponaty związane z morzem i żeglarstwem. Zobaczymy również Cutty Sark – jedyny na świecie zachowany statek do transportu herbaty z XIX wieku. Obecnie znajduje się tam muzeum (wejście za dodatkową opłatą). Następnym punktem będzie London Bridge, gdzie rozpoczniemy nasz spacer po stolicy Anglii. Zobaczymy Monument to the Great Fire of London. Jest to najwyższa wolnostojąca kolumna na świecie. Powstała jako upamiętnienie największego pożaru w Londynie, który miał miejsce w 1666 roku. Spacerując dojdziemy do The City – centrum finansowo-handlowego Londynu. Mają tam swoją siedzibę największe banki, instytucje czy firmy ubezpieczeniowe, m.in. Centralny Bank Anglii, giełda papierów wartościowych, giełda metali szlachetnych, główna siedziba największej na świecie firmy ubezpieczeniowej – Lloyds. Dzielnica ta słynie również z wielu atrakcji dla turystów, z których będzie można skorzystać w czasie wolnym. Następnie ulicami The City dojdziemy do Tower of London. Twierdza przez setki lat była siedzibą władców Anglii. Spacer zakończymy przy Tower Bridge. Most został wybudowany na początku lat 90. XIX wieku, ale oddano go do użytku dopiero po ośmiu latach. Składa się z dwóch bliźniaczych wież i dwóch przęseł, każde z nich waży około 1100 ton i podnosi się do góry w ciągu 1 min 30 sekund. Warto również zaznaczyć, że na 25lecie koronacji Królowej Elżbiety most przemalowano w barwy flagi brytyjskiej. Czas wolny za zakupu oraz posiłek. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu.
Dzień 3 
Śniadanie. Przejazd do centrum. Tego dnia spacer rozpoczniemy od Trafalgar Square – miejsce uznawane za serce centralnego Londynu. Plac powstał w XIX wieku w miejsce dawnych stajni królewskich. Na Trafalgar Square znajduje się kolumna Nelsona, fontanna oraz dwa pomniki –  Jakuba II i Jerzego IV. Następnie przejdziemy obok Leicester Square, który stanowi centrum rozrywki i jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta. Przechodząc przez park dojdziemy do Covent Garden. To dobre miejsce, aby poszukać modnych ubrań w stylu miejskim oraz specjalistycznych sklepów oferujących imbryki, latawce, sery lub drewniane zabawki. Po małej zakupowej rozgrzewce przejdziemy do dzielnicy Soho, która uchodzi za miejsce najlepiej obrazujące wielokulturowość Londynu. Jest również strefa przemysłu, handlu, kultury i rozrywki oraz stanowi ważną część artystyczną Londynu. Podziwiając różnorodność tej dzielnicy dojdziemy do Oxford Street, gdzie rozpocznie się nasze szaleństwo zakupowe. Dla osób, które przytłoczy ogrom sklepów i światowych marek, proponujemy przejście do Hyde Parku. Czas wolny. Po południu pojedziemy do Camden Town. Jest to najbardziej, zakręcona, różnorodna i przede wszystkim oryginalna dzielnica Londynu. Od razu rzucą się w oczy kolorowe witryny sklepów oraz pstrokate elewacje budynków z nietuzinkowymi dekoracjami. Punktem kulminacyjnym pobytu w tej dzielnicy z pewnością będzie Camden Locks Market, bowiem na stoiskach można znaleźć najprawdziwsze perełki, od ręcznie zdobionych, unikatowych butów, kolczyków po designerskie ubrania tworzone przez młodych artystów. Znajdzie się również coś dla miłośników jedzenia – za niewielką sumę można spróbować specjałów z różnych stron świata. Zdecydowanie króluje tu kuchnia chińska, hinduska i meksykańska. Wieczorny powrót do hotelu.
Dzień 4 
Śniadanie. Przejazd do centrum. Rozpoczęcie zwiedzania od Muzeum Historii Naturalnej. Czas wolny, by osoby chętne mogły wejść do środka słynnego muzeum, którego kolekcja liczy ponad 70 milionów eksponatów. Co ciekawe w muzeum były nagrywane sceny do takich filmów jak: Harry Potter, Noc Muzeów oraz Paddington. Wstęp bezpłatny. W pobliżu znajduje się również Muzeum Wiktorii i Alberta – największe muzeum sztuki i rzemiosła artystycznego w Londynie. Stała kolekcja liczy ponad 4,5 mln eksponatów powstałych na przestrzeni 5000 lat w Europie, Ameryce Północnej, Azji i Afryce Północnej. Są to rzeźby, obrazy, rysunki, fotografie, książki, ceramika, meble, tkaniny, stroje, wyroby ze szkła i metalu, biżuteria itd. Wstęp bezpłatny. Dla osób z technicznymi zamiłowaniami polecamy Muzeum Nauki, w którym znajduje się ponad 300 000 eksponatów – od najmniejszych układów elektronicznych do naturalnej wielkości samolotów. Wstęp bezpłatny. Po zakończeniu czasu wolnego przejdziemy obok Harrodsa. To jeden z najsłynniejszych ekskluzywnych sklepów w Anglii. Jego nazwa wywodzi się od Charlesa Henrego Harrodsa, który w 1849 otworzył mały sklep spożywczy będący obecnie wielkim domem towarowym. Słynne motto dla tego Domu Towarowego brzmi: Mamy wszystko, czego chcesz. W ofercie Harrodsa znajduje się niemal wszystko – ekskluzywne sukienki od topowych projektantów, najlepsze na świecie gatunki szampana, prestiżowe zegarki czy … przepyszne pączki. By wejść do środka konieczny jest odpowiedni „dress code”. Następnie pospacerujemy ulicami Londynu do Pałacu Buckingham, który znajduje się tuż obok najpiękniejszego parku St. James Park. Stamtąd już kilka kroków dzieli nas od Opactwa Westminsterskiego, znanego z  koronacji królów i pochówku sławnych osobistości takich jak Karol Darwin czy też sir Isaac Newton. Kolejnym punktem programu jest spacer obok Parlamentu oraz pamiątkowe zdjęcie przy słynnej wieży zegarowej Big Ben. Czas wolny. Następnie przejdziemy przez Westminster Bridge, by udać się na słynne diabelskie koło London Eye, które ma 135 metrów wysokości. Jeden pełen obrót trwa dokładnie 30 minut, w tym czasie zaleca się oglądanie ze szklanej kapsuły przepiękną panoramę całego miasta. Ostatnią atrakcją tego wyjazdu będzie rejs statkiem na rzece Tamiza. Będzie to piękne podsumowanie naszego wspaniałego weekendu w Londynie. Powrót do Polski.
Dzień 5
Przyjazd do Polski.
UWAGA! W związku z dużymi korkami i utrudnieniem dojazdu do Londynu z hotelu, istnieje możliwość realizacji przejazdów za pomocą komunikacji (np. kolejką podmiejską).
Jest to program ramowy i może on ulec zmianie. 

Cena obejmuje
przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, cafe-bar, DVD, WC)
2 noclegi w hotelu **/***
wyżywienie BB: 2 śniadania 
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 15000 €, NNW 15000 zł, BP 1000 zł)
realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE (zestawy słuchawkowe)
opiekę pilota w czasie podróży

Cena nie obejmuje
Dopłaty wymagane na miejscu
koszty programowe: 45 GBP/os. (obowiązkowo płatne u pilota w autokarze) – obejmują wstępy do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne oraz opiekę pilotażową; kwota nie podlega rozliczeniu

Dopłaty opcjonalne
ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych KL 20000 euro, NNW 10000 zł, bagaż (utrata 500 zł) – 40 zł/os
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 6,7% wartości rezerwacji
pakiet komfort lub pakiet prestige

Londyn
Londyn – stolica Wielkiej Brytanii. Jest to jedno z największych oraz najstarszych miast w Europie. Największa metropolia Unii Europejskiej – trzykrotnie przebijająca Warszawę. Londyn to miasto portowe, przepływa przez nie jedna z najdłuższych rzek w Wlk. Brytanii – Tamiza. Będąc tutaj po raz pierwszy jest się pod ogromnym wrażeniem wielokulturowości na ulicach. Mieszkańcami miasta są ludzie z całego globu. Symbole Londynu z pewnością nie są przereklamowane: 96 m wieża zegarowa Big Ben, najwyższy w Europie diabelski młyn London Eye z którego  jak okiem sięgnąć roztacza się  widok m.in. na przepiękne mosty rozpięte nad Tamizą, Opactwo Westminsterskie, które jest miejscem koronacji oraz spoczynku królów i wiele innych.

 

 

 

 

Niderlandzkie Smaki i Francuski Szyk  
Terminy:
5 dni 09.07.2019 – 13.07.2019
5 dni 23.07.2019 – 27.07.2019
5 dni 13.08.2019 – 17.08.2019
5 dni 03.09.2019 – 07.09.2019
5 dni 17.09.2019 – 21.09.2019
5 dni 01.10.2019 – 05.10.2019
5 dni 15.10.2019 – 19.10.2019
5 dni 29.10.2019 – 02.11.2019
Cena za 1 osobę: od 599 zł   699 zł 

Wycieczka objazdowa Niderlandzkie Smaki i Francuski Szyk zaprasza na podróż po najciekawszych miastach Europy Zachodniej takich jak Bruksela, Amsterdam i Paryż. Wycieczkę zaczniemy od stolicy Holandii – Amsterdamu, którą zwiedzimy z łódki pływającej wzdłuż kanałów. W Brukseli będziemy mieli okazję zwiedzić Dzielnicę Europejską oraz charakterystyczny obiekt – Atomium. Z kolei rejs po Sekwanie oraz wieczorna panorama Paryża będzie idealnym początkiem odkrywania najpiękniejszych miejsc we francuskiej stolicy. Podczas wycieczki nie zabraknie także wspaniałych smaków, szyku i najciekawszych zabytków. 

Zakwaterowanie
Hotele **/*** położone na przedmieściach miast. Pokoje z łazienkami, często TV oraz dostępem do Internetu WiFi. W hotelach zazwyczaj znajduje się restauracja
Dostępne opcje zakwaterowania:
pokój 2 – osobowy
pokój 3 – osobowy
dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 – osobowy (dopłata)
* dokwaterowanie: osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowanie z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji rezerwacji.

Dostępne opcje wyżywienia
Śniadania (w cenie)
Obiadokolacje (opcjonalna dopłata przy rezerwacji lub u pilota)
śniadania kontynentalne: pieczywo, dżem, masło, kawa, herbata
obiadokolacje serwowane: sałatka/zupa/przystawka/, danie główne, deser/owoc; napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący:
ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
ubezpieczenie następstw nieszczęsliwych wypadków 15000 zł
ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)
Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia:
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
ubezpieczenie od chorób przewlekłych – szczegóły u konsultantów
ubezpieczenie dotyczące sportów: Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów – szczegóły u konsultantów

Karta Dużej Rodziny
Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny możesz przez cały rok korzystać z rabatów.

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyski zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty:
15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura.

TOUR GUIDE oprowadzanie z indywidualnym systemem nagłośnieniowym
Mobilny zestaw audio: indywidualny zestaw słuchawkowy połączony bezprzewodowo z mikrofonem pilota/przewodnika.

Pakiet KOMFORT
gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
napoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 2x kawa, 2x herbata, 2x zimny napój 0,2l)
torba materiałowa z logo
cena: 50 zł/os. 

Program ramowy
DZIEŃ 1 
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów.
Miasto    Adres    Odjazd    Dopłata
Bydgoszcz    HALA LUCZNICZKA,TORUNSKA 59    16:15    60 zł
Gdansk    PARKING ZA OPERA BALTYCKA, OD STRONY ALEJI JOZEFA-HALLERA    12:55    80 zł
Gliwice    STACJA SHELL,RYBNICKA    18:05    50 zł
Gniezno    PARKING PIOTROWSKIEGO/KOSTRZEWSKIEGO    18:00    20 zł
Gorzow Wielkopolski    STACJA SHELL,KASPRZAKA 28    19:30    60 zł
Grupa    OFERTA INDYWIDUALNA DLA GRUP    00:05    0 zł
Katowice    STACJA BP, UL.GORNOSLASKA 40A    17:30    50 zł
Konin    ZAJAZD BLUE, STARE MIASTO    17:25    40 zł
Krakow    KFC/BP, UL. J. CONRADA 83    16:20    70 zł
Legnica    STACJA ORLEN, JAWORZYNSKA 238    21:00    0 zł
Leszno    STACJA SHELL, AL.KONSTYTUCJI 3 MAJA 4    17:20    40 zł
Lodz    STACJA ORLEN, UL. BRZEZINSKA 23/25    15:55    40 zł
Lubin    PARKING OSIR, ODRODZENIA 28B    20:05    40 zł
Miedzyrzecz    STACJA ORLEN, UL. WASZKIEWICZA 69    20:05    40 zł
Nowy Tomysl    STACJA BP, PRZYLEK 125A    19:50    0 zł
Opole    STACJA LOTOS ROGOW OPOLSKI    19:00    50 zł
Polkowice    DWORZEC PKS    19:35    40 zł
Poznan    DW.MPK GORCZYN, ORLEN, ZGODA    19:00    0 zł
Rawicz    STACJA BP, DEBNO 1A    16:40    40 zł
Swiebodzin    UL. WOJSKA POLSKIEGO 8, STACJA PALIW ORLEN    20:30    0 zł
Swiecko    STACJA BP PORT SWIECKO, SWIECKO 39, SLUBICE    21:35    0 zł
Szczecin    PARKING TEATR PLECIUGA,PL. TEATRALNY 1    18:00    80 zł
Torun    DWORZEC PKS, DABROWSKIEGO 8-24    15:10    80 zł
Warszawa    METRO WILANOWSKA, PULAWSKA 145    14:10    70 zł
Wroclaw    LUKOIL,UL.CZEKOLADOWA 16,BIELANY    20:05    0 zł
Wrzesnia    STACJA ORLEN,WROCLAWSKA PRZY ZJEZDZIE Z A2    18:10    40 zł 
Przejazd przez Niemcy.
(Trasa od granicy ok. 732 km)

DZIEŃ 2 
Przyjazd do Amsterdamu w godzinach porannych. Zwiedzanie zaczniemy od rejsu po licznych, miejskich kanałach, podczas którego będziemy mieli okazję podziwiać uroki stolicy Holandii. W trakcie wycieczki łodzią zobaczymy m.in. – Muzeum Van Gogha, Muzeum Narodowe Rijksmuseum, Anny Frank oraz Stację Centralną, stanowiącą charakterystyczny punkt miasta (czas trwania rejsu to ok. 75 minut). Następnie udamy się na spacer, podczas którego zobaczymy inne ciekawe i ważne miejsca, jak pomnik Rembrandta, Singel – najstarszy kanał, Magere Brud. Czas wolny, który możemy wykorzystać na zakup pamiątek, zwiedzanie np. Dzielnicy Czerwonych Latarni lub innych obiektów wewnątrz, a także posiłek. Po południu odwiedzimy Muzeum Heinekena. Poznamy historię firmy produkującej jedno z najsłynniejszych piw na całym świecie. Odkryjemy 4 główne składniki piwa oraz proces ważenia, a na końcu zostaniemy zaproszeni na degustację! Przy okazji nauczymy się, w jaki sposób powinno się nalewać Heinekena. Wieczorem przejazd do hotelu, przy trasie Amsterdam – Bruksela. Nocleg.
(Trasa ok. 200 km)

DZIEŃ 3 
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Brukseli z pilotem. Podczas spaceru zobaczymy m.in. Dzielnicę Europejską, oraz Katedrę Świętego Michała – patrona miasta. Zobaczymy również bardzo charakterystyczny obiekt w Brukseli, jakim jest Atomium – pierwiastek żelaza powiększony 185 miliardów razy. Kolejnym punktem spaceru po mieście będzie tutejsza starówka i Manneken Pis – pomnik siusiającego chłopca, najbardziej rozpoznawalna postać stolicy Belgii, często przebierana w różnokolorowe stroje. Warto wspomnieć, że chłopiec ma swoją koleżankę – mniej znaną Jeanneke Pis. Odwiedzimy Wielki Plac, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, uznawany za jeden z najpiękniejszych placów Europy. Po spacerze, czas wolny, w czasie którego proponujemy wybrać się na obiad. Następnie spotkanie przed autokarem i przejazd do Paryża. Wieczorny rejs po Sekwanie. Przejazd do hotelu. Nocleg.
(Trasa ok. 315 km + przejazd po Paryżu)

DZIEŃ 4 
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd metrem do centrum Paryża oraz zwiedzanie Wieży Eiffla (II taras widokowy). Następnie przejdziemy na wyspę Cite, na której znajduje się katedra Notre Dame. Następnie udamy się pod Pałac Sprawiedliwości. Przejdziemy po najstarszym paryskim moście Pont Neuf, pod budowę którego kamień węgielny, w 1578 roku, położył Henryk III – król Francji. Udamy się na dziedziniec Luwru, żeby następnie przejść przez piękne ogrody Tuilerie (Les Tuileries), aż do placu Zgody (Place de la Concorde), gdzie ścięto Ludwika XVI i Marię Antoninę. Tutaj, na środku znajduje się charakterystyczny obelisk, pochodzący z Luxoru. Kolejny punkt programu to spacer Polami Elizejskimi, najsłynniejszymi alejami Paryża, na plac Charles'a de Gaulle'a, na którym znajduje się słynny Łuk Triumfalny. Przejazd na wzgórze Montmarte (XVIII dzielnica Paryża), na którego szczycie znajduje się Bazylika Sacré-Coeur. Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.
(Trasa ok. 1130 km)

DZIEŃ 5 
Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych (granica ok. godz. 11:00). Przejazd do poszczególnych miast.

Cena obejmuje
przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek) lub przejazd autokarem klasy ULTRAPREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, indywidualny system multimedialny, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelach **/***
wyżywienie BB: 2 śniadania
ubezpieczenie Signal Iduna KL 15000 €, NNW 15000 zł, bagaż (utrata 1000 zł)
opiekę pilota
realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE

Cena nie obejmuje
Dopłaty wymagane na miejscu
koszty programowe (opłata zawiera wjazd na Wieżę Eiffla – II taras widokowy, rejs po kanałach w Amsterdamie, rejs po Sekwanie w Paryżu, wstęp do Muzeum Heinekena wraz z degustacją piwa, Atomium, opiekę pilotażowa, podatki turystyczne, opłaty wjazdowe, opłaty klimatyczne w hotelach): 100 €/os. – płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; koszty nie podlegają rozliczeniu

Dopłaty opcjonalne
dopłata do obiadokolacji – 30 euro/os.
ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych 
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji
pakiet komfort

Informacje dodatkowe
program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
program obejmuje zwiedzanie obiektów z zewnątrz (poza wymienionymi w kosztach programowych); zwiedzanie wewnątrz w indywidualnym zakresie w ramach czasu wolnego
* dokwaterowanie (Warunki Uczestnictwa XVIII pkt. 3)
cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych
dokumenty: dowód osobisty lub paszport
zaleca się wyrobienie karty EKUZ

 

 

 

 

Paryż i Zamki nad Loarą /Francja / Wyc. objazdowe 

Terminy: 
5 dni 22.05.2019 – 26.05.2019
5 dni 31.07.2019 – 04.08.2019
5 dni 09.10.2019 – 13.10.2019
Cena za 1 osobę: 970 zł 1048 zł

Wycieczka Objazdowa: Magia Paryża i Zamki nad Loarą
Dolina Loary to ponad 200-km trasa, która należy do najpiękniejszych miejsc chronionych przez UNESCO. Znajdziemy tutaj ponad 300 zamków i pałaców położonych nad Loarą. Do najciekawszych zamków należą Zamek CHAMBORD wznoszący się na wysokiej skarpie, Zamek Amboise, który kiedyś był domem kilku kolejnych królów Francji, a także Zamek Chenonceau wzniesiony na rzece Cher. Wycieczka Objazdowa Magia Paryża i Zamki nad Loarą to poza wspaniałymi Zamkami także propozycja dla wielbicieli francuskiej stolicy, która zachwyca takimi zabytkami jak Luwr, Katedra Notre Dame oraz wspaniałym widokiem Wieży Eiffla.
Zakwaterowanie
Hotele **/*** położone na przedmieściach Paryża lub na trasie przejazdu. Pokoje z łazienkami, urządzone w klasycznym stylu, z klimatyzacją lub/i dostęp do Internetu Wi-Fi.
Dostępne opcje zakwaterowania:
pokój 2 – osobowy
pokój 3 – osobowy
dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 – osobowy (dopłata)
* dokwaterowanie: osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowanie z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji rezerwacji.

Dostępne opcje wyżywienia
śniadania (w cenie)
Pakiet KOMFORT
gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
napoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 2x kawa, 2x herbata, 2x zimny napój 0,2l)
torba materiałowa z logo
cena: 50 zł/os. 

Karta Dużej Rodziny
Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny możesz przez cały rok korzystać z rabatów.

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyski zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty:
15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura.

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący:
ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
ubezpieczenie następstw nieszczęsliwych wypadków 15000 zł
ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)
Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia:
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
ubezpieczenie od chorób przewlekłych – szczegóły u konsultantów
ubezpieczenie dotyczące sportów: Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów – szczegóły u konsultantów

Program ramowy
Dzień 1
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów.
Miasto    Adres    Odjazd    Dopłata
Gliwice    STACJA SHELL,RYBNICKA    14:15    100 zł
Grupa    OFERTA INDYWIDUALNA DLA GRUP    00:05    0 zł
Katowice    STACJA BP, UL.GORNOSLASKA 40A    13:40    100 zł
Konin    ZAJAZD BLUE, STARE MIASTO    13:20    100 zł
Krakow    KFC/BP, UL. J. CONRADA 83    12:30    100 zł
Legnica    STACJA ORLEN, JAWORZYNSKA 238    17:10    100 zł
Lodz    STACJA ORLEN, UL. BRZEZINSKA 23/25    11:50    100 zł
Nowy Tomysl    STACJA BP, PRZYLEK 125A    15:45    100 zł
Opole    STACJA LOTOS, ROGOW OPOLSKI    15:10    100 zł
Poznan    DW.MPK GORCZYN, ORLEN, ZGODA    14:55    100 zł
Swiebodzin    UL. WOJSKA POLSKIEGO 8, STACJA PALIW ORLEN    16:25    100 zł
Swiecko    STACJA BP PORT SWIECKO, SWIECKO 39, SLUBICE    17:30    100 zł
Warszawa    METRO WILANOWSKA, PULAWSKA 145    10:05    100 zł
Wroclaw    LUKOIL,UL.CZEKOLADOWA 16,BIELANY    16:15    100 zł
Wrzesnia    STACJA ORLEN,WROCLAWSKA PRZY ZJEZDZIE Z A2    14:05    100 zł
Zgorzelec    STACJA SHELL, JEDRZYCHOWICE 98B    18:00    100 zł
Przejazd przez Niemcy.
(Trasa od granicy ok. 1150 km)

Dzień 2
Przyjazd do Paryża w godzinach przedpołudniowych. Zwiedzanie rozpoczniemy od Wyspy Cite, na której znajduje się Katedra Notre Dame. Następnie udamy się pod Pałac Sprawiedliwości i na Wyspę Św. Ludwika. Kolejnym punktem zwiedzania będzie dziedziniec Luwru, wieża Eiffla, Plac Concorde i ogrody Tuileries. Przespacerujemy się również Polami Elizejskimi. 
Przejazd na nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Całodzienna okazja do zwiedzania oraz zobaczenia najciekawszych zamków położonych nad Loarą. Przejazd do zamku w Chambord, czyli największej rezydencji w Dolinie Loary, którą rozstacza niesamowity park i lasy. Kolejnym przystankiem będzie zwiedzanie królewskiego zamku Amboise, czyli najstarszego z renesansowych zamków w Dolinie Loary. Położony jest on nad wzgórzy nad rzeką, dzięki czemu rozciąga sie tutaj przpeiękna panorama. Tutaj również w kaplicy Św. Huberta znajduje się grób Leonardo da Vinci. Jako ostatni odwiedzimy Zamek Chenonceau, który został wzniesiony na rzece Cher. Uroku dodają mu przesła na którym został podparty. Późnym wieczorem przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do znajdującego się pod Paryżem Wersalu – kompleksu pałacowo-ogrodowego zbudowanego za Ludwika XIV. Pałac Wersalski, będący synonimem przepychu i świetności to miejsce rezydencji królów francuskich. Twórcą kompleksu był André Le Nôtre. W Wersalu w 1789 r. zwołane zostały Stany Generalne, w 1871 pałac był siedzibą rządu (wersalczycy), który stłumił Komunę Paryską. Miejsce wielu konferencji międzynarodowych, m. in. został tu podpisany Traktat wersalski 28 czerwca 1919 r. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.
(Trasa do granicy ok. 1150 km)

Dzień 5
Przyjazd do Polski (przekroczenie granicy ok. godz. 08:00).

Cena obejmuje
przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek) lub przejazd autokarem klasy ULTRAPREMIUM(powiększona przestrzeń między siedzeniami, indywidualny system multimedialny, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
zakwaterowanie: 2 noclegi
wyżywienie BB: 2 śniadania
ubezpieczenie Signal Iduna KL 15000 €, NNW 15000 zł, bagaż (utrata 1000 zł)
opiekę pilota
realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE

Cena nie obejmuje
Dopłaty wymagane na miejscu
koszty programowe (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Zamki Amboise i Chenonceau, Wersal, przejazdy komunikacją miejską, koszty rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, podatki turystyczne, opłaty wjazdowe, opłaty klimatyczne w hotelach, opieka pilotażowa): 60 €/os. – płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; koszty nie podlegają rozliczeniu

Dopłaty opcjonalne
ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji
pakiet komfort lub pakiet prestige

Informacje dodatkowe
program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
* dokwaterowanie (Warunki Uczestnictwa XVIII pkt. 3)
cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych
dokumenty: dowód osobisty lub paszport
zaleca się wyrobienie karty EKUZ

 

 

 


3 Stolice: Budapeszt, Bratysława, Wiedeń/ Wyc. objazdowe / 
Terminy: 
3 dni 29.05.2019 – 31.05.2019
3 dni 12.06.2019 – 14.06.2019
3 dni 26.06.2019 – 28.06.2019
3 dni 10.07.2019 – 12.07.2019
3 dni 24.07.2019 – 26.07.2019
3 dni 07.08.2019 – 09.08.2019
3 dni 14.08.2019 – 16.08.2019
3 dni 04.09.2019 – 06.09.2019
3 dni 18.09.2019 – 20.09.2019
3 dni 02.10.2019 – 04.10.2019
3 dni 16.10.2019 – 18.10.2019
Cena za 1 osobę: od 749 zł 

Wycieczka Objazdowa do najpiękniejszych stolic Europy Środkowej: Budapesztu, Bratysławy i Wiednia. Początek naszej przygody rozpoczniemy w stolicy Słowacji, gdzie po raz pierwszy zobaczymy wspólny mianownik naszych 3 stolic – piękną rzekę Dunaj. Spacer po urokliwych i pełnych tajemnic uliczkach sprawi, że na długą zapadną Wam te stolice w pamięci. To jednak nie wszystko, czekają Was również zapierające dech w piersiach panoramy miast: Budapesztu ze Wzgórza Gellerta, Wiednia ze Wzgórza Kahlenberg oraz Bratysławy z Zamkowego Wzgórza. Wycieczka Objazdowa po stolicach Europy Środkowej to idealny pomysł na spędzenie aktywnie swojego czasu oraz poznanie historii dynastii Habsburgów.  
Zakwaterowanie
Dostępne opcje zakwaterowania:
pokój 2 – osobowy
pokój 3 – osobowy
dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 osobowy (dopłata)
* dokwaterowanie: osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowane z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji rezerwacji.

Dostępne opcje wyżywienia
Śniadania i obiadokolacje
śniadania bufet: pieczywo różne, ser twardy, serki topione, szynka, kiełbasy paprykowane, salami, jajecznica/jaja sadzone, parówki/ kiełbaski pieczone, boczek smażony, fasolka w sosie pomidorowym, warzywa świeże, płatki kukurydziane/musli, owoce/jogurty owocowe/ciasta/biszkopty, kawa, herbata, sok, mleko
obiadokolacje serwowane: zupa/przystawka, danie główne, deser, woda stołowa; napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący:

ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków 15000 zł
ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)
Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia:
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
ubezpieczenie od chorób przewlekłych – szczegóły u konsultantów
ubezpieczenie dotyczące sportów: Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów – szczegóły u konsultantów

Karta Dużej Rodziny
Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny możesz przez cały rok korzystać z rabatów.

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura Podróży Oskar zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty:
15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura.

TOUR GUIDE oprowadzanie z indywidualnym systemem nagłośnieniowym
Mobilny zestaw audio: indywidualny zestaw słuchawkowy połączony bezprzewodowo z mikrofonem pilota/przewodnika.

Pakiet KOMFORT
gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
napoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 2x kawa, 2x herbata, 2x zimny napój 0,2l)
torba materiałowa z logo
cena: 50 zł/os. 

Program ramowy
W programie: Bratysława – Budapeszt – Wiedeń – rejs statkiem po Dunaju
DZIEŃ 1 
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów.
iasto    Adres    Odjazd    Dopłata
Bialystok    STACJA CIRCLE K,AL.JANA PAWLA II 56    17:05    300 zł
Bielsko-Biala    STACJA BP,WARSZAWSKA 16    02:40    40 zł
Bydgoszcz    HALA LUCZNICZKA,TORUNSKA 59    20:50    80 zł
Cieszyn    STACJA ORLEN,FILASIEWICZA 2    03:15    40 zł
Czestochowa    STACJA CIRCLE K, WOJSKA POLSKIEGO 121/127    02:40    0 zł
Elblag    STACJA LOTOS, UL.WARSZAWSKA129    17:20    250 zł
Gdansk    PARKING ZA OPERA BALTYCKA, OD STRONY ALEJI JOZEFA-HALLERA    17:40    80 zł
Gdynia    PARKING TEATR MUZYCZNY    17:00    100 zł
Gliwice    STACJA SHELL,RYBNICKA    02:50    0 zł
Gorzow Wielkopolski    STACJA SHELL,KASPRZAKA 28    19:00    80 zł
Gorzyczki    STACJA UNIWAR    04:00    0 zł
Grudziadz    STACJA SHELL,GEN.HALLERA 2    19:20    80 zł
Grupa    OFERTA INDYWIDUALNA DLA GRUP    00:05    0 zł
Katowice    STACJA BP, UL.GORNOSLASKA 40A    04:00    0 zł
Kielce    DWORZEC PKP,PL.NIEPODLEGLOSCI    00:40    80 zł
Klodzko    STACJA BP,NOWORUDZKA    22:50    200 zł
Konin    ZAJAZD BLUE, STARE MIASTO    23:05    80 zł
Koscian    PARKING "U DODZIARZA" KRIMPEN1    21:55    0 zł
Koszalin    STACJA SHELL, AL.MONTE CASSINO 24    15:45    300 zł
Krakow    KFC/BP, UL. J. CONRADA 83    03:00    0 zł
Krotoszyn    STACJA ORLEN, UL. CHWALISZEWSKA    22:35    250 zł
Legnica    STACJA ORLEN, JAWORZYNSKA 238    23:30    80 zł
Leszno    STACJA SHELL, AL.KONSTYTUCJI 3 MAJA 4    22:45    0 zł
Lodz    STACJA ORLEN,UL.BRZEZINSKA 23/25    00:40    0 zł
Lubin    PARKING OSIR, ODRODZENIA 28B    22:35    80 zł
Lublin    DWORZEC PKS, AL.TYSIACLECIA 6    20:50    250 zł
Miedzyrzecz    STACJA ORLEN, UL. WASZKIEWICZA 69    19:35    80 zł
Nowa Sol    PARKING ENEA, PILSUDZKIEGO 73    21:00    80 zł
Olsztyn    STACJA ORLEN,AL.WARSZAWSKA 100    19:00    250 zł
Opole    STACJA LOTOS, ROGOW OPOLSKI    01:35    0 zł
Pila    STACJA LUKOIL,UL.BYDGOSKA 137A    18:45    200 zł
Piotrkow Trybunalski    STACJA CIRCLE K,TRASA LDZ-KTW    01:35    0 zł
Polkowice    DWORZEC PKS    22:05    80 zł
Poznan    DW.MPK GORCZYN, ORLEN, ZGODA    21:00    0 zł
Pszczyna    STACJA PRZY HOTELU IMPREIUM, BIELSKA    02:10    40 zł
Radom    STACJA STATOIL,CZARNICKIEGO 73    23:00    80 zł
Rawicz    STACJA BP, DEBNO 1A    23:25    0 zł
Skarzysko-Kamienna    DWORZEC PKP, AL.NIEPODLEGLOSCI 90 PARKING    23:55    80 zł
Slupsk    STACJA SHELL,UL.SZCZECINSKA 58B    14:35    300 zł
Swiebodzin    UL. WOJSKA POLSKIEGO 8, STACJA PALIW ORLEN    19:40    80 zł
Szczecin    PARKING TEATR PLECIUGA,PL. TEATRALNY 1    17:30    80 zł
Torun    DWORZEC PKS, DABROWSKIEGO 8-24    21:55    80 zł
Tychy    STACJA PALIW ORLEN, BESKIDZKA 60, ZA STARZA    01:40    40 zł
Walbrzych    STACJA LOTOS, UL. WROCLAWSKA 144    23:15    200 zł
Warszawa    METRO WILANOWSKA, PULAWSKA 145    22:30    0 zł
Wloclawek    PARKING HALA MISTRZOW, CHOPINA 12    23:05    80 zł
Wroclaw    LUKOIL,UL.CZEKOLADOWA 16,BIELANY    00:25    0 zł
Wrzesnia    STACJA ORLEN,WROCLAWSKA PRZY ZJEZDZIE Z A2    22:20    70 zł
Zielona Gora    AQUAPARK, UL. SULECHOWSKA 41    20:20    80 zł
Zory    STACJA ORLEN, UL. KOSCIUSZKI 35    03:30    40 zł
 Przejazd przez Czechy, Słowację.
(Trasa od granicy ok. 280 km)

DZIEŃ 2 
Przyjazd do Bratysławy w godzinach przedpołudniowych. Zwiedzanie rozpocznie się od spojrzenia na stolicę Słowacji z perspektywy zamku położonego na wzgórzu. Z jego murów rozciąga się piękny widok na całe miasto i okolicę, również tę, która położona jest po austriackiej stronie granicy. Tutaj, po raz pierwszy, będzie możliwość podziwiania Dunaju – naturalnego, wspólnego mianownika wszystkich odwiedzanych przez nas stolic. Następnie spacer urokliwymi uliczkami niezwykle kameralnej, miejscowej starówki. To okazja, by zapoznać się z bogatą historią Pressburga (historyczna nazwa miasta) i zobaczyć katedrę   św. Marcina, która była miejscem koronacji wielu królów węgierskich. Przejście w stronę Starego Ratusza usytuowanego na Hlavnem Namestie, czyli głównym placu miasta. Po drodze, zachwycając się pięknem Bratysławy, miniemy jeden z symboli miasta – Wieżę Michalską. Spacer zakończony zostanie pod eklektycznym gmachem Słowackiego Teatru Narodowego. W czasie wolnym,  będzie możliwość zakupu pamiątek czy spróbowania pysznych, miejscowych lodów. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3 
Śniadanie. Przejazd do Budapesztu (trasa ok. 200 km). Zwiedzanie rozpocznie się od wjechania na Górę Gellerta wznoszącą się 130 metrów nad płynącym poniżej Dunajem. Tutaj zobaczymy Cytadelę wzniesioną przez Habsburgów  w celu zastraszenia nieposłusznych mieszkańców Pesztu oraz Statuę Wolności – dar Armii Czerwonej dla Węgrów. Z tarasów widokowych położonych pod Cytadelą, podziwiać można fantastyczną panoramę miasta. Następnie przejedziemy na Wzgórze Zamkowe. W czasie spaceru po najstarszej dzielnicy Budy odwiedzimy plac św. Trójcy ze wspaniałym, neogotyckim kościołem Macieja i pomnikiem św. Stefana, a także bajkowe Baszty Rybackie (budowla z siedmioma, symbolizującymi plemiona madziarskie, wieżyczkami). Na Wzgórzu Zamkowym, w ramach czasu wolnego, będzie możliwość spożycia lunchu, czy dokonania zakupów. Po opuszczeniu wzgórza, przejeżdżając słynnym Mostem Łańcuchowym, znajdziemy się po pesztańskiej stronie stolicy Węgier. Odwiedzimy bazylikę św. Stefana. Wizyta we wnętrzu wspomnianej świątyni, z uwagi na jej bogaty wystrój i obecność najważniejszej węgierskiej relikwii, jaką jest zasuszona dłoń króla Stefana, niewątpliwie na każdym zrobi ogromne wrażenie. Uwieńczeniem dnia będzie godzinny rejs Dunajem, w trakcie którego zobaczymy Budapeszt z całkiem innej, magicznej perspektywy. W czasie rejsu, jak i przez cały dzień, towarzyszyć nam będzie przewodnik. Przed rejsem udamy się na obiadokolację. Następnie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.
(Trasa ok. 200 km + dojazd do hotelu)

DZIEŃ 4 
Śniadanie. Przejazd do Wiednia (trasa ok. 200 km). W towarzystwie przewodnika, autokarem przejedziemy powoli staromiejską obwodnicą zwaną “Ringiem". Zobaczymy gmach dawnego Ministerstwa Wojny, budynek Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlament ze stojącym przed nim posągiem Pallas Ateny, Ratusz, Teatr Zamkowy, Operę i Kościół Wotywny. Następnie zapoznamy się z niezwykła twórczością Friedensreicha Hundertwassera. Podziwiając zaprojektowany przez niego dom dowiemy się, jakie idee próbował wnieść do światowej architektury. W pasażu jego imienia będziemy mieli czas na zakup pamiątek, czy wypicie kawy przy oryginalnym barowym blacie, środkiem którego płynie strumyczek. Przejeżdżając ulicami Wiednia, znajdziemy się w jego trzeciej dzielnicy, gdzie będziemy mogli podziwiać Belvedere – wspaniałą, barokową rezydencję wielkiego wodza przełomu XVII i XVIII wieku – Eugeniusza Sabaudzkiego. Kolejnym etapem zwiedzania dawnej stolicy C.K Monarchii (gdzie na każdym kroku czuje się specyficzny klimat tamtych pięknych czasów) będzie spacer, w trakcie którego zajrzymy do Kościoła Augustianów – bardzo ważnej dla rodu Habsburgów świątyni. Zobaczymy Plac Bohaterów z ogromnymi pomnikami słynnych wodzów: Eugeniusza Sabaudzkiego i arcyksięcia Karola I Habsburga. Później przejdziemy dziedzińcami Zamku Hofburg, żeby po wyjściu monumentalną  Bramą św. Michała znaleźć się przy Kohlmarkt – reprezentacyjnej ulicy miasta. To właśnie tutaj swoją siedzibę ma znana z doskonałych wypieków i niespotykanie pysznej kawy cukiernia Demel. Przechodząc obok witryn ekskluzywnych butików,  należących do najbardziej znanych kreatorów mody światowej, skręcimy z ulicy na Plac Graben, gdzie urzeknie nas Kolumna św. Trójcy – wyjątkowo piękna kolumna morowa. Będziemy również podziwiać potężną, gotycką katedrę św. Szczepana – Stephansdom, zwieńczoną dachem składającym się z 230 tysięcy glazurowanych dachówek! Na chwilę wejdziemy do środka, żeby następnie udać się do typowej wiedeńskiej restauracji i obiadokolacją zakończyć wyprawę. W drogę powrotną do Polski wyruszymy wczesnym wieczorem. 
(Trasa do granicy ok. 320 km)

DZIEŃ 5 
Przyjazd do Polski centralnej w godzinach porannych (granica ok. godz. 01:30). Przejazd do poszczególnych miast.

Cena obejmuje
przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek) lub przejazd autokarem klasy ULTRAPREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, indywidualny system multimedialny, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelach ***
wyżywienie HB: 2 śniadania i 3 obiadokolacje
ubezpieczenie Signal Iduna KL 15000 €, NNW 15000 zł, bagaż (utrata 1000 zł)
opiekę pilota
realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE

Cena nie obejmuje
Dopłaty wymagane na miejscu
koszty programowe (rejs statkiem po Dunaju, opieka pilotażowa i przewodnicka, podatki turystyczne, opłaty wjazdowe, opłaty klimatyczne w hotelach): 40 €/os – płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; koszty nie podlegają rozliczeniu

Dopłaty opcjonalne
ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych 
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji
pakiet komfort

Informacje dodatkowe
program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
program obejmuje zwiedzanie obiektów z zewnątrz; zwiedzanie wewnątrz w indywidualnym zakresie w ramach czasu wolnego
cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych
dokumenty: dowód osobisty lub paszport
zaleca się wyrobienie karty EKUZ

 

 

 

3 Stolice Bałtyckie: Wilno,Ryga, Tallin /Litwa / Wyc. objazdowe 

Terminy: 
6 dni 24.06.2019 – 29.06.2019
6 dni 22.07.2019 – 27.07.2019
6 dni 05.08.2019 – 10.08.2019
6 dni 26.08.2019 – 31.08.2019
6 dni 16.09.2019 – 21.09.2019
6 dni 30.09.2019 – 05.10.2019
6 dni 14.10.2019 – 19.10.2019
6 dni 28.10.2019 – 02.11.2019
Cena za 1 osobę: od 950 zł 

Wycieczka Objazdowa: 3 Stolice Bałtyckie: Wilno, Ryga, Tallin
Wycieczka Objazdowa do najpiękniejszych stolic bałtyckich: Wilno, Ryga, Tallin. Początek naszej wspólnej przygody rozpoczniemy w Trokach, skąd udamy się do największej stolicy bałtyckiej – Wilna, które swą nazwę zawdzięcza rzece Wilence. Spacer po starówce, podczas którego doświadczymy polskich akcentów z pewnością na długo zapadnie w pamięci. Kolejnym naszym przystankiem będzie stolica Łotwy, gdzie zobaczymy piękną starówkę w stylu secesyjnym wpisaną na listę UNESCO. Nie możemy jednak zapomnieć o wyjątkowej starówce Tallina, która położna jest na wzgórzu z tarasami widokowymi wraz z wąskimi i klimatycznymi uliczkami. Wycieczka Objazdowa po stolicach bałtyckich to zdecydowanie idealny pomysł na aktywnie spędzenie czasu i poznanie nowych kultur oraz tradycji. 

Zakwaterowanie
Hotele *** – Wilno (1), Ryga (1), Tallin (1). Pokoje wyposażone są w łazienkę, telewizję oraz dostęp do Internetu Wi-Fi.
Dostępne opcje zakwaterowania:
pokój 2 osobowy
pokój 3 osobowy
dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 osobowy (dopłata)
* dokwaterowanie: osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowanie z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji rezerwacji.

Dostępne opcje wyżywienia
Śniadania (w cenie; śniadania kontynentalne: pieczywo, dżem, masło, kawa, herbata)
Obiadokolacje (obowiązkowa dopłata przy rezerwacji lub w autokarze; obiadokolacje serwowane: danie główne, sałatka, deser lub owoc; napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne)

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący:
ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
ubezpieczenie następstw nieszczęsliwych wypadków 15000 zł
ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)
Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia:
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
ubezpieczenie od chorób przewlekłych – szczegóły u konsultantów
ubezpieczenie dotyczące sportów: Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów – szczegóły u konsultantów

TOUR GUIDE oprowadzanie z indywidualnym systemem nagłośnieniowym
Mobilny zestaw audio: indywidualny zestaw słuchawkowy połączony bezprzewodowo z mikrofonem pilota/przewodnika.

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura Podróży Oskar zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty:

15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura.

Karta Dużej Rodziny
Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny możesz przez cały rok korzystać z rabatów.

Pakiet KOMFORT
gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
napoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 2x kawa, 2x herbata, 2x zimny napój 0,2l)
torba materiałowa z logo
cena: 50 zł/os. 

Program ramowy
DZIEŃ 1 (poniedziałek)
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. 
Miasto    Adres    Odjazd    Dopłata
Augustów    STACJA PALIW INEES DOBKOWSKI T., UL. WOJSKA POLSKIEGO 69    03:00    0 zł
Bialystok    STACJA CIRCLE K,AL.JANA PAWLA II 56    01:25    0 zł
Bydgoszcz    HALA LUCZNICZKA,TORUNSKA 59    16:05    100 zł
Czestochowa    STACJA CIRCLE K, WOJSKA POLSKIEGO 121/127    17:55    100 zł
Gorzow Wielkopolski    STACJA SHELL,KASPRZAKA 28    14:15    100 zł
Grupa    OFERTA INDYWIDUALNA DLA GRUP    00:05    0 zł
Kalisz    STACJA CIRCLE K,UL. PODMIEJSKA 22    17:35    150 zł
Katowice    STACJA BP, UL.GORNOSLASKA 40A    16:35    100 zł
Konin    ZAJAZD BLUE, STARE MIASTO    18:20    40 zł
Krotoszyn    STACJA ORLEN, UL. CHWALISZEWSKA    16:25    250 zł
Lodz    STACJA ORLEN,UL.BRZEZINSKA 23/25    19:55    0 zł
Miedzyrzecz    STACJA ORLEN, UL. WASZKIEWICZA 69    14:50    100 zł
Nowy Tomysl    STACJA BP, PRZYLEK 125A    15:55    40 zł
Piotrkow Trybunalski    STACJA CIRCLE K,TRASA LDZ-KTW    19:00    50 zł
Poznan    DW.MPK GORCZYN, ORLEN, ZGODA    16:45    0 zł
Swiebodzin    UL. WOJSKA POLSKIEGO 8, STACJA PALIW ORLEN    15:15    70 zł
Szczecin    PARKING TEATR PLECIUGA,PL. TEATRALNY 1    12:45    100 zł
Torun    DWORZEC PKS, DABROWSKIEGO 8-24    17:10    100 zł
Warszawa    METRO WILANOWSKA, PULAWSKA 145    22:05    0 zł
Wloclawek    PARKING HALA MISTRZOW, CHOPINA 12    18:20    50 zł
Wroclaw    LUKOIL,UL.CZEKOLADOWA 16,BIELANY    14:35    100 zł
Wrzesnia    STACJA ORLEN,WROCLAWSKA PRZY ZJEZDZIE Z A2    17:35    30 zł
Przejazd przez Polskę.
(Trasa do granicy ok. 160 km)

DZIEŃ 2 (wtorek)
Przyjazd do miejscowości Troki na Litwie, które otaczają 32 jeziora. Zwiedzanie malowniczego gotyckiego zamku. Przejazd do Wilna (Litwa) w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Wilno swoją nazwę zawdzięcza rzece Wilence, zwanej dawniej Wilejką. To miejsce atrakcyjne pod każdym względem – zachwyci i pozostanie na zawsze w pamięci. W programie zwiedzanie – Ostrej Bramy, Cerkwi Św. Ducha, cerkwi Św. Trójcy, Placu Ratuszowego, Muzeum A. Mickiewicza, kościoła Św. Anny i Bernardynów, Katedry wileńskiej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Posiłek dla osób korzystających z obiadokolacji. Nocleg.

DZIEŃ 3 (środa)
Śniadanie. Przejazd do Rygi (Łotwa). Zwiedzanie miasta z przewodnikiem – Dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, Pomnik Wolności, zespół średniowiecznych kamieniczek, „Trzej Bracia”, Mała i Wielka Gilda Kupiecka, Pałac Prezydencki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Posiłek dla osób korzystających z obiadokolacji. Nocleg.
(Trasa ok. 300 km)

DZIEŃ 4 (czwartek)
Śniadanie. Przejazd do Tallina (Estonia). Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. To najdalej wysunięta na północ stolica państw bałtyckich, położona nad Zatoką Fińską. Tallin zachował średniowieczny układ urbanistyczny, z zachowaną linią fortyfikacji miejskich: murów obronnych, baszt i bram. Spacerując po brukowanych uliczkach, w cieniu zamku Toompea, można spotkać Długiego Hermana, przejść Krótką lub Długą Nóżką czy Zajrzeć Do Kuchni. To tylko kilka przykładów miejsc, których nie wolno przegapić, a jest ich w Tallinie oczywiście jeszcze więcej… Średniowieczna forteca sąsiaduje z prawosławną Katedrą Aleksandra Newskiego, a z wieży gotyckiego ratusza Raekoda dostrzec można nowoczesny port. Niedaleko znajduje się również smukła wieża kościoła św. Olafa, będącego niegdyś najwyższą świątynią na świecie. Tallin żyje własnym tempem, a tradycja łączy się tutaj z nowoczesnością. W estońskiej stolicy bez trudu znaleźć można dobrą restaurację, klimatyczny pub, ale także spokojny, zielony skwerek i oryginalne ekspozycje muzealne. Mieszkańcy są uśmiechnięci i uprzejmi. Będąc w Tallinie koniecznie trzeba spróbować migdałów w cynamonie, które już od wielu lat są pysznym symbolem miasta. Przejazd do hotelu. Posiłek dla osób korzystających z obiadokolacji. Nocleg.
(Trasa ok. 320 km)

DZIEŃ 5 (piątek)
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. 

DZIEŃ 6 (sobota)
Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych.

Cena obejmuje
przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek) lub przejazd autokarem klasy ULTRAPREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, indywidualny system multimedialny, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach **/***
wyżywienie BB: 3 śniadania
ubezpieczenie Signal Iduna KL 15000 €, NNW 15000 zł, bagaż (utrata 1000 zł)
opiekę pilota i przewodnika
realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE

Cena nie obejmuje
Dopłaty wymagane na miejscu
koszty programowe (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i pozostałe atrakcje: Troki, Muzeum A. Mickiewicza, opieka pilotażowa i przewodnicka, podatki turystyczne, opłaty wjazdowe, opłaty klimatyczne w hotelach): 60 €/os – płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; koszty nie podlegają rozliczeniu
dopłata do wyżywienia HB przy rezerwacji lub u pilota w autokarze: 45 €/os.

Dopłaty opcjonalne
ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych KL 15000 euro, NNW 15000 zł, bagaż (utrata 1000 zł)
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji
pakiet komfort lub pakiet prestige

Informacje dodatkowe
program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
program obejmuje zwiedzanie obiektów z zewnątrz; zwiedzanie wewnątrz w indywidualnym zakresie w ramach czasu wolnego
* dokwaterowanie (Warunki Uczestnictwa XVIII pkt. 3)
cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych
dokumenty: dowód osobisty lub paszport
zaleca się wyrobienie karty EKUZ

 

 

 

 

Wokół Jeziora Garda i Como /Włochy 
Terminy: 
7 dni 09.07.2019 – 13.07.2019
7 dni 08.09.2019 – 14.09.2019
Cena za 1 osobę: 1399 zł 

Wycieczka Objazdowa: Kraina Jeziora Garda i Como
Wycieczka objazdowa po najpiękniejszych zakątkach oraz jeziorach Włoch: począwszy od cudownego Sirmione z urokliwymi uliczkami położonego nad Jeziorem Garda, poprzez Jezioro Como urzekające swoim klimatem wraz z okolicznymi miejscowościami Ballagio i Cadenabbia, a skończywszy na Jeziorze Maggiore, które zachwyca położonymi na nim wyspami – Isola Madre i Isola Bella. Nie zabraknie także zwiedzania uroczego Mantui oraz miasta Romea i Julii – Werony. Dla fanów adrenaliny proponujemy wizytę w Parku Rozrywki Gardaland lub wjazd kolejką na szczyt Monte Baldo. Kraina Jeziora Garda i Como to propozycja dla wielbicieli cudownych widoków, pięknej przyrody i rozkoszowania się włoskim 'dolce far niente'.

Zakwaterowanie
Hotele *** położone na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami. Pokoje z łazienkami, urządzone w klasycznym stylu z dostępem do Internetu Wi-Fi. W hotelach znajdują się restauracje, dodatkowo niektóre z nich mogą posiadać basen.
Dostępne opcje zakwaterowania:
pokój 2 – osobowy
pokój 3 – osobowy
dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 – osobowy (dopłata)
* dokwaterowanie: osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowanie z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji rezerwacji.

Dostępne opcje wyżywienia
Śniadania (w cenie)
Obiadokolacje (obowiązkowa dopłata 60 euro/os przy rezerwacji lub w autokarze)
śniadania serwowane: pieczywo, ser, szynka, dżem, napoje: kawa, herbata, sok
obiadokolacje serwowane: zupa/przystawka, danie główne, sałatka/deser/owoc; napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący:
ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
ubezpieczenie następstw nieszczęsliwych wypadków 15000 zł
ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)
Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia:
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
ubezpieczenie od chorób przewlekłych – szczegóły u konsultantów
ubezpieczenie dotyczące sportów: Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów – szczegóły u konsultantów

Pakiet KOMFORT
gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
napoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 2x kawa, 2x herbata, 2x zimny napój 0,2l)
torba materiałowa z logo
cena: 50 zł/os. 

Karta Dużej Rodziny
Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny możesz przez cały rok korzystać z rabatów.

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyski zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty:
15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura.

Program ramowy
DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów.
Miasto    Adres    Odjazd    Dopłata
Bialystok    STACJA CIRCLE K,AL.JANA PAWLA II 56    08:05    300 zł
Bielsko-Biala    STACJA BP,WARSZAWSKA 16    18:40    40 zł
Bydgoszcz    HALA LUCZNICZKA,TORUNSKA 59    11:50    80 zł
Cieszyn    STACJA ORLEN,FILASIEWICZA 2    19:15    40 zł
Czestochowa    STACJA CIRCLE K, WOJSKA POLSKIEGO 121/127    17:40    0 zł
Elblag    STACJA LOTOS, UL.WARSZAWSKA129    08:20    250 zł
Gdansk    PARKING ZA OPERA BALTYCKA, OD STRONY ALEJI JOZEFA-HALLERA    08:40    80 zł
Gdynia    PARKING TEATR MUZYCZNY    08:00    100 zł
Gliwice    STACJA SHELL,RYBNICKA    18:50    0 zł
Gorzow Wielkopolski    STACJA SHELL,KASPRZAKA 28    11:00    80 zł
Gorzyczki    STACJA UNIWAR    20:00    0 zł
Grudziadz    STACJA SHELL,GEN.HALLERA 2    10:20    80 zł
Grupa    OFERTA INDYWIDUALNA DLA GRUP    00:05    0 zł
Katowice    STACJA BP, UL.GORNOSLASKA 40A    19:00    0 zł
Kielce    DWORZEC PKP,PL.NIEPODLEGLOSCI    15:40    80 zł
Klodzko    STACJA BP,NOWORUDZKA    14:50    200 zł
Konin    ZAJAZD BLUE, STARE MIASTO    14:05    80 zł
Koscian    PARKING "U DODZIARZA" KRIMPEN1    13:55    0 zł
Koszalin    STACJA SHELL, AL.MONTE CASSINO 24    07:45    300 zł
Krakow    KFC/BP, UL. J. CONRADA 83    18:00    0 zł
Krotoszyn    STACJA ORLEN, UL. CHWALISZEWSKA    14:35    250 zł
Legnica    STACJA ORLEN, JAWORZYNSKA 238    15:30    80 zł
Leszno    STACJA SHELL, AL.KONSTYTUCJI 3 MAJA 4    14:45    0 zł
Lodz    STACJA ORLEN,UL.BRZEZINSKA 23/25    15:40    0 zł
Lubin    PARKING OSIR, ODRODZENIA 28B    14:35    80 zł
Lublin    DWORZEC PKS, AL.TYSIACLECIA 6    11:50    250 zł
Miedzyrzecz    STACJA ORLEN, UL. WASZKIEWICZA 69    11:35    80 zł
Nowa Sol    PARKING ENEA, PILSUDZKIEGO 73    13:00    80 zł
Olsztyn    STACJA ORLEN,AL.WARSZAWSKA 100    10:00    250 zł
Opole    STACJA LOTOS, ROGOW OPOLSKI    17:35    0 zł
Pila    STACJA LUKOIL,UL.BYDGOSKA 137A    10:45    200 zł
Piotrkow Trybunalski    STACJA CIRCLE K,TRASA LDZ-KTW    16:35    0 zł
Polkowice    DWORZEC PKS    14:05    80 zł
Poznan    DW.MPK GORCZYN, ORLEN, ZGODA    13:00    0 zł
Pszczyna    STACJA PRZY HOTELU IMPREIUM, BIELSKA    18:10    40 zł
Radom    STACJA STATOIL,CZARNICKIEGO 73    14:00    80 zł
Rawicz    STACJA BP, DEBNO 1A    15:25    0 zł
Skarzysko-Kamienna    DWORZEC PKP, AL.NIEPODLEGLOSCI 90 PARKING    14:55    80 zł
Slupsk    STACJA SHELL,UL.SZCZECINSKA 58B    06:35    300 zł
Swiebodzin    UL. WOJSKA POLSKIEGO 8, STACJA PALIW ORLEN    11:40    80 zł
Szczecin    PARKING TEATR PLECIUGA,PL. TEATRALNY 1    09:30    80 zł
Torun    DWORZEC PKS, DABROWSKIEGO 8-24    12:55    80 zł
Tychy    STACJA PALIW ORLEN, BESKIDZKA 60, ZA STARZA    17:40    40 zł
Walbrzych    STACJA LOTOS, UL. WROCLAWSKA 144    15:15    200 zł
Warszawa    METRO WILANOWSKA, PULAWSKA 145    13:30    0 zł
Wloclawek    PARKING HALA MISTRZOW, CHOPINA 12    14:05    80 zł
Wroclaw    LUKOIL,UL.CZEKOLADOWA 16,BIELANY    16:25    0 zł
Wrzesnia    STACJA ORLEN,WROCLAWSKA PRZY ZJEZDZIE Z A2    13:20    70 zł
Zielona Gora    AQUAPARK, UL. SULECHOWSKA 41    12:20    80 zł
Zory    STACJA ORLEN, UL. KOSCIUSZKI 35    19:30    40 zł  
Przejazd przez Czechy, Austrię. (Trasa ok. 950 km)

DZIEŃ 2
Przyjazd do Punta Sabbioni w godzinach rannych, następnie rejs statkiem do Wenecji. Jest to niezwykłe miasto znajdujące się na liście UNESCO, położone na stu wyspach oplecionych labiryntem kanałów, którego ulice są pełne wody o kolorach lazuru i zieleni. Zwiedzanie Placu św. Marka – zwanego najpiękniejszym salonem Europy. Brzegi kanałów łączy ok. 400 mostów. Podczas wycieczki odwiedzimy najwspanialsze z nich – Most Westchnień i Most Rialto. Po zwiedzaniu Wenecji, przejazd do Sirmione – uroczego miasteczka położonego nad Jeziorem Garda. Spacer urokliwymi uliczkami, podziwianie bajkowego zamku rodziny Scaglieri. Czas wolny do dyspozycji grupy. Przejazd do hotelu zlokalizowanego w okolicy Jeziora Garda. Obiadokolacja. Nocleg.
(Trasa ok. 120 km)

DZIEŃ 3
Śniadanie. Dwie propozycje dla grupy:
Opcja 1: Przejazd  do Malcesine  urokliwego, średniowiecznego miasteczka położonego we wschodniej części Jeziora Garda. Zachwycają tutaj odrestaurowane kamieniczki, kameralne place i niewielki port, usytuowany w samym centrum. Następnie wjazd na szczyt Monte Baldo. To jedyna na świecie kolejka linowa, gdzie w trakcie wyjazdu wagonik pomału obraca się wokół własnej osi, a  pasażerowie mogą podziwiać zarówno górskie szczyty, jak i panoramę jeziora. Czas wolny, możliwość skorzystania z kąpieli na pobliskiej plaży.
Opcja 2: Przejazd do Parku Gardaland. Ósmy pod względem liczby odwiedzających park w Europie i tym samym najchętniej odwiedzany park we Włoszech, którego rocznie odwiedza około 2,8 mln osób. Park Gardaland zajmuje powierzchnię 60 ha i zlokalizowany jest w okolicy największego włoskiego jeziora Garda, dzięki czemu stanowi atrakcyjne miejsce wakacyjnych podróży. Atrakcje Gardaland podzielone są na trzy tematyczne grupy: Fantasy, Adventure, Adrenaline. Na terenie parku znajduje się kilka barów i restauracji.  
Po południu przejazd do hotelu. Obiadokolacja.Nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd w okolice Jeziora Como. Krótkie zwiedzanie miasta o tej samej nazwie, podczas którego zobaczymy m.in. Katedrę, której budowę rozpoczęto w 1396 roku. Spacer promenadą. Czas wolny. Z miejscowości Como popłyniemy do miasteczka Bellagio, niewielkiego, lecz urzekającego swoim klimatem. Pełno tutaj kawiarenek i sklepików, nadających miejscowości niepowtarzalnego charakteru. Czas wolny. Następnie udamy się statkiem do Cadenabbia, gdzie odbierze nas autokar i wyruszymy w drogę do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
(Trasa ok. 170 km + przejazd do hotelu)

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd w okolice miejscowości Stresa, gdzie udamy się na 2 wyspy leżące na Jeziorze Maggiore. Pierwsza z nich to Isola Bella – w przeszłości zamieszkiwana, dziś bezludna. W centralnej części wyspy znajduje się Pałac Boromeuszów oraz ogród. Wyspa ma długość 320 metrów, a szerokość 180 metrów. Kolejną wyspą będzie Isola Madre, na której również znajduje się pałac i ogród. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Przejazd do Mantui miasta wpisanego na listę UNESCO, położonego pomiędzy trzema sztucznymi jeziorami: Lago Superiore, Lago di Mezzo i Lago Inferiore, przez które przepływa rzeka Mincio. Spacer po  historycznej  części miasta z  wieloma  zabytkami. (Pałac  Książęcy – Palazzo  Ducale, Katedra  Św. Piotra, Palazzo Te, Basilica di Sant'Andrea). Przejazd do Werony. Miasto Romea i Julii ma do zaoferowania wiele zabytków. Podczas spaceru zobaczymy m.in.: Arenę, dom Julii, Piazza dei Signorii. Wyjazd  w  drogę powrotną Nocny przejazd do kraju.
(Trasa; Werona – Gorzyczki 1050 km)

DZIEŃ 7
Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych (granica ok. godz. 09:00).
Przejazd do poszczególnych miast.

Cena obejmuje
przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek) lub przejazd autokarem klasy ULTRAPREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, indywidualny system multimedialny, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
zakwaterowanie: 4 noclegi
wyżywienie BB: 4 śniadania
ubezpieczenie Signal Iduna
opiekę pilota
realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE

Cena nie obejmuje
Dopłaty wymagane na miejscu
koszty programowe (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs po Jeziorze Como i Maggiore, opieka pilotażowa i przewodnicka, koszty rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, podatki turystyczne, opłaty wjazdowe): 110 €/os. – płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; koszty nie podlegają rozliczeniu
dopłata do wyżywienia HB przy rezerwacji lub u pilota w autokarze: 60 €/os.

Dopłaty opcjonalne
bilet wstępu do Parku Gardaland: 45 euro/os.
wjazd kolejką na szczyt Monte Baldo: 30 euro/os.
ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji
pakiet komfort

Informacje dodatkowe
program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
* dokwaterowanie (Warunki Uczestnictwa XVIII pkt. 3)
cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych
dokumenty: dowód osobisty lub paszport
zaleca się wyrobienie karty EKUZ

 

 

 

 

Włochy Klasyczne 

Terminy: 
9 dni 18.05.2019 – 26.05.2019
9 dni 01.06.2019 – 09.06.2019
9 dni 29.06.2019 – 07.07.2019
9 dni 27.07.2019 – 04.08.2019
9 dni 10.08.2019 – 18.08.2019
9 dni 24.08.2019 – 01.09.2019
9 dni 07.09.2019 – 15.09.2019
9 dni 21.09.2019 – 29.09.2019
9 dni 05.10.2019 – 13.10.2019
9 dni 19.10.2019 – 27.10.2019
Cena za 1 osobę: od 1399 zł 

Wycieczka objazdowa: Włochy Klasyczne
Włochy Klasyczne to propozycja dla osób pragnących zwiedzić najciekawsze miasta Włoch oraz spędzenia cudownego czasu rozkoszując się włoskim 'dolce far niente'. W planie wycieczki są topowe miasta takie jak romantyczna Wenecja, średniowieczna Siena, zakochana Werona oraz stolica Toskanii – Florencja, a także Piza ze znakiem rozpoznawczym Włoch – Krzywą Wieżą. Głównym punktem programu jest oczywiście Rzym, w którym między murami zabytkowych budowli takich jak Coloseum czy Panteon poczujemy oddech historii na własnej skórze. Będąc we Włoszech nie można pominąć wizyty w Watykanie oraz ujrzenia niesamowitego widoku na Wieczne Miasto z Kopuły Michała Anioła. Włochy Klasyczne to wycieczka objazdowa, na którą każdy powinien się wybrać!

Zakwaterowanie
Hotele *** położone na trasach pomiędzy odwiedzanymi miastami. Pokoje z łazienkami, urządzone w klasycznym stylu, z dostępem do Internetu Wi-Fi. W hotelach znajdują się restauracje, dodatkowo niektóre z nich mogą posiadać basen.
Przykładowe zakwaterowanie, które może różnić się w poszczególnych terminach: 
Boara Pisani (1) – Hotel Petrarca, Montecatini Terme (1) – Hotel Santa Barbara, Bracciano (3) – Montecatini Terme (1) Hotel Brasile
Dostępne opcje zakwaterowania:
pokój 2 – osobowy
pokój 3 – osobowy
dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 – osobowy (dopłata)
* dokwaterowanie: osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowanie z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji rezerwacji.

Dostępne opcje wyżywienia
Śniadania (w cenie)
Obiadokolacje (obowiązkowa dopłata przy rezerwacji lub w autokarze)
śniadania serwowane: pieczywo, ser, szynka, dżem, napoje: kawa, herbata, sok
obiadokolacje serwowane: zupa/przystawka, danie główne, sałatka/deser/owoc; napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący:
ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
ubezpieczenie następstw nieszczęsliwych wypadków 15000 zł
ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)
Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia:
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
ubezpieczenie od chorób przewlekłych – szczegóły u konsultantów
ubezpieczenie dotyczące sportów: Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów – szczegóły u konsultantów

Karta Dużej Rodziny
Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny możesz przez cały rok korzystać z rabatów.

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty:
15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura.

TOUR GUIDE oprowadzanie z indywidualnym systemem nagłośnieniowym
Mobilny zestaw audio: indywidualny zestaw słuchawkowy połączony bezprzewodowo z mikrofonem pilota/przewodnika.

Pakiet KOMFORT
gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
napoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 2x kawa, 2x herbata, 2x zimny napój 0,2l)
torba materiałowa z logo
cena: 50 zł/os. 

Program ramowy
DZIEŃ 1 (sobota)
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. 
Miasto    Adres    Odjazd    Dopłata
Bialystok    STACJA CIRCLE K,AL.JANA PAWLA II 56    02:05    300 zł
Bielsko-Biala    STACJA BP,WARSZAWSKA 16    17:40    40 zł
Bydgoszcz    HALA LUCZNICZKA,TORUNSKA 59    05:50    80 zł
Cieszyn    STACJA ORLEN,FILASIEWICZA 2    18:15    40 zł
Czestochowa    STACJA CIRCLE K, WOJSKA POLSKIEGO 121/127    11:40    0 zł
Elblag    STACJA LOTOS, UL.WARSZAWSKA129    02:20    250 zł
Gdansk    PARKING ZA OPERA BALTYCKA, OD STRONY ALEJI JOZEFA-HALLERA    02:40    80 zł
Gdynia    PARKING TEATR MUZYCZNY    02:00    100 zł
Gliwice    STACJA SHELL,RYBNICKA    17:50    0 zł
Gorzow Wielkopolski    STACJA SHELL,KASPRZAKA 28    10:00    80 zł
Gorzyczki    STACJA UNIWAR    19:00    0 zł
Grudziadz    STACJA SHELL,GEN.HALLERA 2    04:20    80 zł
Grupa    OFERTA INDYWIDUALNA DLA GRUP    00:05    0 zł
Katowice    STACJA BP, UL.GORNOSLASKA 40A    13:00    0 zł
Kielce    DWORZEC PKP,PL.NIEPODLEGLOSCI    09:40    80 zł
Klodzko    STACJA BP,NOWORUDZKA    13:50    200 zł
Konin    ZAJAZD BLUE, STARE MIASTO    08:05    80 zł
Koscian    PARKING "U DODZIARZA" KRIMPEN1    12:55    0 zł
Koszalin    STACJA SHELL, AL.MONTE CASSINO 24    06:45    300 zł
Krakow    KFC/BP, UL. J. CONRADA 83    12:00    0 zł
Krotoszyn    STACJA ORLEN, UL. CHWALISZEWSKA    13:35    250 zł
Legnica    STACJA ORLEN, JAWORZYNSKA 238    14:30    80 zł
Leszno    STACJA SHELL, AL.KONSTYTUCJI 3 MAJA 4    13:45    0 zł
Lodz    STACJA ORLEN,UL.BRZEZINSKA 23/25    09:40    0 zł
Lubin    PARKING OSIR, ODRODZENIA 28B    13:35    80 zł
Lublin    DWORZEC PKS, AL.TYSIACLECIA 6    05:50    250 zł
Miedzyrzecz    STACJA ORLEN, UL. WASZKIEWICZA 69    10:35    80 zł
Nowa Sol    PARKING ENEA, PILSUDZKIEGO 73    12:00    80 zł
Olsztyn    STACJA ORLEN,AL.WARSZAWSKA 100    04:00    250 zł
Opole    STACJA LOTOS, ROGOW OPOLSKI    16:35    0 zł
Pila    STACJA LUKOIL,UL.BYDGOSKA 137A    09:45    200 zł
Piotrkow Trybunalski    STACJA CIRCLE K,TRASA LDZ-KTW    10:35    0 zł
Polkowice    DWORZEC PKS    13:05    80 zł
Poznan    DW.MPK GORCZYN, ORLEN, ZGODA    12:00    0 zł
Pszczyna    STACJA PRZY HOTELU IMPREIUM, BIELSKA    17:10    40 zł
Radom    STACJA STATOIL,CZARNICKIEGO 73    08:00    80 zł
Rawicz    STACJA BP, DEBNO 1A    14:25    0 zł
Skarzysko-Kamienna    DWORZEC PKP, AL.NIEPODLEGLOSCI 90 PARKING    08:55    80 zł
Slupsk    STACJA SHELL,UL.SZCZECINSKA 58B    05:35    300 zł
Swiebodzin    UL. WOJSKA POLSKIEGO 8, STACJA PALIW ORLEN    10:40    80 zł
Szczecin    PARKING TEATR PLECIUGA,PL. TEATRALNY 1    08:30    80 zł
Torun    DWORZEC PKS, DABROWSKIEGO 8-24    06:55    80 zł
Tychy    STACJA PALIW ORLEN, BESKIDZKA 60, ZA STARZA    16:40    40 zł
Walbrzych    STACJA LOTOS, UL. WROCLAWSKA 144    14:15    200 zł
Warszawa    METRO WILANOWSKA, PULAWSKA 145    07:30    0 zł
Wloclawek    PARKING HALA MISTRZOW, CHOPINA 12    08:05    80 zł
Wroclaw    LUKOIL,UL.CZEKOLADOWA 16,BIELANY    15:25    0 zł
Wrzesnia    STACJA ORLEN,WROCLAWSKA PRZY ZJEZDZIE Z A2    07:20    70 zł
Zielona Gora    AQUAPARK, UL. SULECHOWSKA 41    11:20    80 zł
Zory    STACJA ORLEN, UL. KOSCIUSZKI 35    18:30    40 zł
Przejazd przez Czechy, Austrię.
(Trasa od granicy ok. 920 km)

DZIEŃ 2 (niedziela)
Przyjazd do Punta Sabbioni w godzinach przedpołudniowych, następnie rejs statkiem do Wenecji. Jest to niezwykłe miasto znajdujące się na liście UNESCO, położone na stu wyspach oplecionych labiryntem kanałów, którego ulice są pełne wody o kolorach lazuru i zieleni. Zwiedzanie Placu św. Marka – zwanego najpiękniejszym salonem Europy. Brzegi kanałów łączy ok. 400 mostów. Podczas wycieczki odwiedzimy najwspanialsze z nich – Most Westchnień i Most Rialto. Przejazd do hotelu w okolicy Bolonii. Obiadokolacja. Nocleg.
(Trasa ok. 210 km)

DZIEŃ 3 (poniedziałek)
Śniadanie. Przyjazd do Florencji – perły Toskanii. Florencja to muzeum pod gołym niebem. Tu oddycha się sztuką. W mieście, gdzie znajduje się ponad 50% wszystkich włoskich zabytków zwiedzimy m.in. Katedrę Santa Maria del Fiore ze słynną czerwoną kopułą, która dominuje nad dachami Florencji, kompleks architektoniczny San Lorenzo, Bazylikę Santa Croce, Piazza Della Signoria, dom Dantego, Most Złotników. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
(Trasa ok. 100 km)

DZIEŃ 4 (wtorek)
Śniadanie. Przejazd do Sieny. Atrakcją okolonego średniowiecznymi murami miasta jest piękno jego zabudowań – majestatyczny, gotycki zespół, którym można się zachwycać, nie wchodząc do żadnego muzeum. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od jego serca – Piazza del Campo. Plac o kształcie wielkiej muszli uważany jest, za jeden z najpiękniejszych placów świata. To tutaj dwa razy do roku odbywają się słynne gonitwy Palio. Podczas spaceru zobaczymy ponadto Katedrę, dom narodzin św. Katarzyny, by skończyć na pięknej Via di Citta z wspaniałymi pałacami. Po południu przejazd do Asyżu. Zwiedzimy Bazylikę Matki Bożej Anielskiej, Ogród różany, Bazylikę Św. Franciszka i Św. Klary, Plac Komunalny, Oratorium Małego Franciszka. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
(Trasa ok. 100 km)

DZIEŃ 5 (środa)
Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Historyczne centrum miasta jest niewielkie, a większość najwspanialszych zabytków znajduje się w bliskiej odległości od siebie. Zwiedzanie zaczniemy od Watykanu. Zobaczymy tu: Bazylikę Św. Piotra, Grób Jana Pawła II. Zwieńczeniem pobytu w najmniejszym Państwie świata będzie wejście na kopułę Michała Anioła, skąd rozpościera się niepowtarzalny widok na Wieczne Miasto. Przejazd metrem do centrum miasta. Dalszy ciąg zwiedzania – Panteon, Plac Hiszpański, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki. Powrót do hotelu (na obrzeżach miasta). Obiadokolacja. Nocleg.
(Trasa ok. 230 km)

DZIEŃ 6 (czwartek)
Śniadanie. Przejazd kolejką do Rzymu. Według legendy Rzym został założony w 753 roku p.n.e. przez Romulusa i Remusa. Do VI w. p.n.e. na terenie Rzymu istniało kilka odrębnych osad plemiennych. Najstarsze części miasta powstały na wzgórzach Palatyńskim i Kapitolińskim. Pomiędzy tymi dwoma wzgórzami wzniesiono Forum. Pięć wzgórz- Awentyn, Celio, Eskwilin, Kwirynał i Wiminał broniło miasta przed najazdami. Zwiedzanie historycznego centrum z przewodnikiem- Forum Trajana, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum, Palatyn. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7 (piątek)
Śniadanie. Przejazd do Pizy, która słynie z jednej budowli – Krzywej Wieży i na całym świecie jest znakiem rozpoznawczym Włoch. Jednak stanowi ona jedynie element zapierającego dech w piersiach Campo dei Miracoli (Pole Cudów), gdzie katedra, baptysterium i Camposanto (cmentarz) tworzą fantastyczny zespół architektoniczny. Wraz z tuzinem kościołów i pałaców rozsianych po historycznym centrum, zostały one zbudowane w złotym wieku Pizy, jak nazywa się okres trwający od XI do XIII w., kiedy miasto należało do największych potęg morskich na Morzu Śródziemnym. Przejazd nad morze, gdzie korzystając z uroków toskańskiego słońca zażyjemy kąpieli morskich i słonecznych. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja. Nocleg.
(Trasa ok. 360 km)

DZIEŃ 8 (sobota)
Śniadanie. Przejazd do Werony. Miasto Romea i Julii ma do zaoferowania wiele zabytków. Podczas spaceru zobaczymy m.in.: Arenę, dom Julii, Piazza dei Signorii. Nocny przejazd do kraju.
(Trasa ok. 300 km – Piza -Werona; Werona – Cieszyn 1050 km)

DZIEŃ 9 (niedziela)
Przyjazd do Polski w godzinach porannych (granica ok. godz. 09:00). Przejazd do poszczególnych miast.

Cena obejmuje
przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek) lub przejazd autokarem klasy ULTRAPREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, indywidualny system multimedialny, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach ***
wyżywienie BB: 6 śniadań
ubezpieczenie Signal Iduna KL 15000 €, NNW 15000 zł, bagaż (utrata 1000 zł)
opiekę pilota
realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE

Cena nie obejmuje
Dopłaty wymagane na miejscu
koszty programowe (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Katedra w Sienie, Bazylika w Asyżu, Kopuła Bazyliki św. Piotra w Watykanie, Coloseum; rejs barką turystyczną w Wenecji; opieka pilotażowa, lokalni przewodnicy, koszty rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, podatki turystyczne, opłaty wjazdowe, opłaty klimatyczne w hotelach): 140 €/os. – płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; koszty nie podlegają rozliczeniu
dopłata do wyżywienia HB przy rezerwacji lub u pilota w autokarze: 90 €/os.

Dopłaty opcjonalne
ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji
pakiet komfort

Informacje dodatkowe
program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
* dokwaterowanie (Warunki Uczestnictwa XVIII pkt. 3)
cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych
dokumenty: dowód osobisty lub paszport
zaleca się wyrobienie karty EKUZ

 

 

 

 

Antyczna Grecja /Grecja / Wyc. objazdowe 
 
Terminy: 
9 dni 18.05.2019 – 26.05.2019
9 dni 13.07.2019 – 21.07.2019
9 dni 10.08.2019 – 18.08.2019
9 dni 24.08.2019 – 01.09.2019
9 dni 21.09.2019 – 29.09.2019
9 dni 19.10.2019 – 27.10.2019
Cena za 1 osobę: od 1249 zł 

Wycieczka Objazdowa: Antyczna Grecja
Wycieczka objazdowa śladami antycznej Grecji to idealna podróż dla osób, które marzą, by zobaczyć starożytne greckie budowle, poznać ich historię, kulturę oraz tradycję. Naszą podróż rozpoczniemy od zwiedzenia jednego z cudów świata – klasztorów zawieszonych w chmurach – Meteorów. W programie również: góra Olimp – pradawna siedziba 12 olimpijskich bogów, miasto Delfy znane wszystkim z wyroczni delfickiej, półwysep Peloponez, Korynt – gdzie m.in. Paweł z Tarsu wygłaszał swoje listy do Koryntian oraz stolica i największe miasto Grecji – Ateny. Wycieczka objazdowa po antycznej Grecji to doskonała okazja, by w zaledwie kilka dni zobaczyć najważniejsza miejsca w Grecji i zapoznać się z historią oraz kulturą. 

TOUR GUIDE oprowadzanie z indywidualnym systemem nagłośnieniowym
Mobilny zestaw audio: indywidualny zestaw słuchawkowy połączony bezprzewodowo z mikrofonem pilota/przewodnika.

Zakwaterowanie
Riwiera Olimpijska
Studia 2 i 3 – osobowe z łazienkami, aneksami kuchennymi i lodówkami na Riwierze Olimpijskiej oddalone ok. 300 m od piaszczystych szerokich plaż. Studia mają balkony oraz możliwość klimatyzacji (płatna dodatkowo 5-6 €/doba); np. Willa Aegeon / Paralia
Hotel ***- pokoje 2 i 3 – osobowe z łazienkami; np. Hotel Atlantis *** / Paralia

Okolice Aten
Hotel **/***- pokoje 2 i 3 – osobowe z łazienkami.
Dostępne opcje zakwaterowania:
pokój 2 – osobowy
pokój 3 – osobowy
dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 – osobowy (dopłata)
* dokwaterowanie: osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowanie z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji rezerwacji.

Dostępne opcje wyżywienia
Śniadania (w cenie)
Obiadokolacje (obowiązkowa dopłata przy rezerwacji lub w autokarze)
śniadania bufet: pieczywo, ser, szynka, jajka lub parówki itp., napoje: kawa, herbata, sok
obiadokolacje serwowane: zupa, danie główne, sałatka, deser, owoc; napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

Pakiet KOMFORT
gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
napoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 2x kawa, 2x herbata, 2x zimny napój 0,2l)
torba materiałowa z logo
cena: 50 zł/os. 

Karta Dużej Rodziny
Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny możesz przez cały rok korzystać z rabatów na nasze wyjazdy:
5% na wszystkie wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
3% na wyjazdy first minute, last minute i inne w cenach promocyjnych liczone od zrabatowanych cen katalogowych
100 zł rabatu na obozy młodzieżowe.
Więcej informacji: Karta Dużej Rodziny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty:
15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura.

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący:
ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
ubezpieczenie następstw nieszczęsliwych wypadków 15000 zł
ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)
Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia:
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
ubezpieczenie od chorób przewlekłych – szczegóły u konsultantów
ubezpieczenie dotyczące sportów: Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów – szczegóły u konsultantów

Program ramowy
DZIEŃ 1 (sobota)
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Miasto    Adres    Odjazd    Dopłata
Bialystok    STACJA CIRCLE K,AL.JANA PAWLA II 56    10:05    300 zł
Bielsko-Biala    STACJA BP,WARSZAWSKA 16    17:40    40 zł
Bydgoszcz    HALA LUCZNICZKA,TORUNSKA 59    13:50    80 zł
Cieszyn    STACJA ORLEN,FILASIEWICZA 2    18:15    40 zł
Czestochowa    STACJA CIRCLE K, WOJSKA POLSKIEGO 121/127    19:40    0 zł
Elblag    STACJA LOTOS, UL.WARSZAWSKA129    10:20    250 zł
Gdansk    PARKING ZA OPERA BALTYCKA, OD STRONY ALEJI JOZEFA-HALLERA    10:40    80 zł
Gdynia    PARKING TEATR MUZYCZNY    10:00    100 zł
Gliwice    STACJA SHELL,RYBNICKA    17:50    0 zł
Gorzow Wielkopolski    STACJA SHELL,KASPRZAKA 28    10:00    80 zł
Gorzyczki    STACJA UNIWAR    19:00    0 zł
Grudziadz    STACJA SHELL,GEN.HALLERA 2    12:20    80 zł
Grupa    OFERTA INDYWIDUALNA DLA GRUP    00:05    0 zł
Katowice    STACJA BP, UL.GORNOSLASKA 40A    21:00    0 zł
Kielce    DWORZEC PKP,PL.NIEPODLEGLOSCI    17:40    80 zł
Klodzko    STACJA BP,NOWORUDZKA    13:50    200 zł
Konin    ZAJAZD BLUE, STARE MIASTO    16:05    80 zł
Koscian    PARKING "U DODZIARZA" KRIMPEN1    12:55    0 zł
Koszalin    STACJA SHELL, AL.MONTE CASSINO 24    06:45    300 zł
Krakow    KFC/BP, UL. J. CONRADA 83    20:00    0 zł
Krotoszyn    STACJA ORLEN, UL. CHWALISZEWSKA    13:35    250 zł
Legnica    STACJA ORLEN, JAWORZYNSKA 238    14:30    80 zł
Leszno    STACJA SHELL, AL.KONSTYTUCJI 3 MAJA 4    13:45    0 zł
Lodz    STACJA ORLEN,UL.BRZEZINSKA 23/25    17:40    0 zł
Lubin    PARKING OSIR, ODRODZENIA 28B    13:35    80 zł
Lublin    DWORZEC PKS, AL.TYSIACLECIA 6    13:50    250 zł
Miedzyrzecz    STACJA ORLEN, UL. WASZKIEWICZA 69    10:35    80 zł
Nowa Sol    PARKING ENEA, PILSUDZKIEGO 73    12:00    80 zł
Olsztyn    STACJA ORLEN,AL.WARSZAWSKA 100    12:00    250 zł
Opole    STACJA LOTOS, ROGOW OPOLSKI    16:35    0 zł
Pila    STACJA LUKOIL,UL.BYDGOSKA 137A    09:45    200 zł
Piotrkow Trybunalski    STACJA CIRCLE K,TRASA LDZ-KTW    18:35    0 zł
Polkowice    DWORZEC PKS    13:05    80 zł
Poznan    DW.MPK GORCZYN, ORLEN, ZGODA    12:00    0 zł
Pszczyna    STACJA PRZY HOTELU IMPREIUM, BIELSKA    17:10    40 zł
Radom    STACJA STATOIL,CZARNICKIEGO 73    16:00    80 zł
Rawicz    STACJA BP, DEBNO 1A    14:25    0 zł
Skarzysko-Kamienna    DWORZEC PKP, AL.NIEPODLEGLOSCI 90 PARKING    16:55    80 zł
Slupsk    STACJA SHELL,UL.SZCZECINSKA 58B    05:35    300 zł
Swiebodzin    UL. WOJSKA POLSKIEGO 8, STACJA PALIW ORLEN    10:40    80 zł
Szczecin    PARKING TEATR PLECIUGA,PL. TEATRALNY 1    08:30    80 zł
Torun    DWORZEC PKS, DABROWSKIEGO 8-24    14:55    80 zł
Tychy    STACJA PALIW ORLEN, BESKIDZKA 60, ZA STARZA    16:40    40 zł
Walbrzych    STACJA LOTOS, UL. WROCLAWSKA 144    14:15    200 zł
Warszawa    METRO WILANOWSKA, PULAWSKA 145    15:30    0 zł
Wloclawek    PARKING HALA MISTRZOW, CHOPINA 12    16:05    80 zł
Wroclaw    LUKOIL,UL.CZEKOLADOWA 16,BIELANY    15:25    0 zł
Wrzesnia    STACJA ORLEN,WROCLAWSKA PRZY ZJEZDZIE Z A2    15:20    70 zł
Zielona Gora    AQUAPARK, UL. SULECHOWSKA 41    11:20    80 zł
Zory    STACJA ORLEN, UL. KOSCIUSZKI 35    18:30    40 zł
Wyjazd z Polski w godzinach porannych/południowych, przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię/Bułgarię.
(Trasa od granicy ok. 1500 km)

DZIEŃ 2 (niedziela)
Przyjazd na Riwierę Olimpijską w godzinach popołudniowo – wieczornych. Zakwaterowanie. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3 (poniedziałek)
Śniadanie. Przejazd w okolice Kalambaki – zwiedzanie klasztorów zawieszonych w chmurach – Meteorów – jednego z cudów świata. To właśnie tutaj, na słupach skalnych, sięgających ok. 600 m n.p.m., średniowieczni mnisi wznieśli swoje siedziby. Najbardziej mistyczne miejsce w Grecji, znane z ascezy i modlitwy, nazywane przez Greków wiszącymi klasztorami. Monastery, wzniesione na poziomie niedostępnych skalnych szczytów, są unikatem zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Tak wspaniałego dzieła ludzkiej wyobraźni, uporu, a przede wszystkim wiary, nie znajdziecie Państwo w żadnym innym zakątku tego kraju. Odwiedzając jeden, spośród sześciu czynnych klasztorów, można zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską, która do dziś zachwyca swym ogromem i pięknem. Zwiedzanie wnętrz tych cudownych budowli, pozwala zapoznać się z ich bogatym wystrojem, zdobiącymi je średniowiecznymi freskami i ikonami. W programie zwiedzanie klasztorów oraz wytwórni ikon bizantyjskich. Przejazd na Riwierę Olimpijską. Obiadokolacja. Nocleg.
(Trasa ok. 350 km)

DZIEŃ 4 (wtorek)
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Litochoro, z której wyruszają wszystkie szlaki na Olimp. Spacer wąwozem rzeki Enipeas w Parku Narodowym Olimpu. Następnie przejście do starej, kamiennej wioski Paleos Panteleimonas. Dalej wycieczka na punkt widokowy na Masyw Olimpu – siedziby 12 bogów olimpijskich. Nie ma w Grecji drugiej takiej góry – najwyższej w kraju, magicznej, porośniętej wspaniałą, dziką roślinnością. Olimp to masyw o długości 28 km i szerokości 25 km, z ośmioma szczytami, z których najwyższy Mitikas (w tłumaczeniu na język polski – nos) liczy 2917 m n.p.m. Ta starożytna siedziba bogów, na czele z Zeusem, nie była dostępna dla śmiertelników. Ludzie składali więc dary na szczytach – Stefanim (2909 m) i Skalii (2866 m), gdyż chcieli zyskać przychylność swoich bogów. Szczyt Olimpu, doskonale widoczny rano, wieczorem ukrywa się za mgłą, która jest wynikiem cyrkulacji powietrza. Podróż w stronę Aten. Po drodze zajrzymy do starożytnych Delf, miasta znanego już od XII w. p.n.e., a rozsławionego przez tzw. wyrocznię delficką. Po zwiedzaniu, przejazd do hotelu w okolice Aten. Obiadokolacja. Nocleg.
(Trasa ok. 500 km)

DZIEŃ 5 (środa)
Po śniadaniu przejazd na Peloponez – półwysep, na którym można znaleźć ślady aktywności człowieka, pochodzące ze Starej i Nowej Epoki Kamiennej. To właśnie tutaj znajduje się słynny Kanał Koryncki, starożytny Korynt – gdzie m.in. Paweł z Tarsu wygłaszał swoje listy do Koryntian, jak również jedne z najcenniejszych wykopalisk archeologicznych – Brama Lwów, groby w Mykenach, oraz imponujący amfiteatr Epidauros. Czas wolny ok 0,5h. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
(Trasa ok. 350 km)

DZIEŃ 6 (czwartek)
Śniadanie. Przejazd do Aten. W programie zwiedzanie marmurowego Stadionu Kalimarmaro, na którym odbyły się – otwarcie I Igrzysk Olimpijskich ery nowożytnej, jak również ceremonia zakończenia maratonu w 2004 roku. Następnie wizyta na wzgórzu Akropolu, gdzie znajduje się Partenon – świątynia poświęcona bogini Atenie. Później zwiedzanie Starożytnej Agory, Rzymskiego Forum, dwóch najstarszych dzielnic miasta – Plaki i Monastiraki, hellenistycznego zegara wodnego czyli Wieży Wiatrów, największego greckiego portu Pireus oraz wielu innych zabytków. W miarę możliwości, na Placu Syntagmy, pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza, będzie możliwość zobaczenia zmiany warty żołnierzy Evzoni. Następnie przejazd pod Stadion Olimpijski. W godzinach wieczornych przyjazd na Riwierę Olimpijską. Obiadokolacja. Nocleg.
(Trasa ok. 450 km)

DZIEŃ 7 (piątek)
Śniadanie. Przejazd do Salonik – drugiego co do wielkości miasta Grecji. Zwiedzanie Białej Wieży – pozostałości po murach miejskich, o długości 8 km, wzniesionych przez Wenecjan w 1430 r., a także kościoła Agia Sofia, Agios Dimitrios – największy kościół Grecji, którego najstarsza zachowana krypta pochodzi z III w., Łuku Triumfalnego Galeriusza oraz Rotonde. Czas wolny i najlepsza okazja do zakupu pamiątek i lokalnych produktów. Przejazd do hotelu. W godzinach wieczornych obiadokolacja połączona z wieczorem greckim – czyli spotkanie z folklorem – wspólna kolacja oraz zabawa w rytmie tradycyjnej greckiej muzyki. Nocleg.

DZIEŃ 8 (sobota)
Śniadanie. Wykwaterowanie i pobyt na Riwierze Olimpijskiej – czas wolny na indywidualne zwiedzanie oraz kąpiele morskie i słoneczne. Następnie wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Macedonię/Bułgarię, Serbię, Węgry.
(Trasa ok. 1550 km)

DZIEŃ 9 (niedziela)
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (granica ok. godz. 17:00). Przejazd do poszczególnych miast.

Cena obejmuje
przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek) lub przejazd autokarem klasy ULTRAPREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, indywidualny system multimedialny, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach **/***
wyżywienie BB: 6 śniadań
ubezpieczenie Signal Iduna KL 15000 €, NNW 15000 zł, bagaż (utrata 1000 zł)
opiekę pilota i przewodnika
realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE

Cena nie obejmuje
Dopłaty wymagane na miejscu
koszty programowe (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Meteory – klasztor, Korynt, Mykeny, Epidauros, Akropol, Biała Wieża, Rotunda; opieka pilotażowa i przewodnicka, koszty rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, podatki turystyczne, opłaty wjazdowe, opłaty klimatyczne w hotelach): 120 €/os. dorosła; 90 €/młodzież szkolna do lat 18, student z ważną legitymacją studencką (wymagana międzynarodowa legitymacja ISIC) oraz senior powyżej 65 lat  – płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; koszty nie podlegają rozliczeniu
dopłata do wyżywienia HB przy rezerwacji lub u pilota w autokarze: 90 €/os.

Dopłaty opcjonalne
ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych KL 15000 €, NNW 15000 zł, bagaż (utrata 1000 zł)
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przelekłych i nowotworowych
pakiet komfort lub pakiet prestige

Informacje dodatkowe
program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
* dokwaterowanie (Warunki Uczestnictwa XVIII pkt. 3)
cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych
dokumenty: dowód osobisty lub paszport
zaleca się wyrobienie karty EKUZ


 

 

 

Bałkański Kocioł /Czarnogóra / Wyc. objazdowe 

Terminy: 
9 dni 15.06.2019 – 23.06.2019
9 dni 24.08.2019 – 01.09.2019
9 dni 21.09.2019 – 29.09.2019
9 dni 05.10.2019 – 13.10.2019
9 dni 19.10.2019 – 27.10.2019
Cena za 1 osobę: od 1499 zł 

Wycieczka objazdowa: Bałkański Kocioł
Bałkański Kocioł to wycieczka objazdowa po Bałkanach i okazja do odwiedzenia Serbii, Czarnogóry, Albanii oraz Bośni i Hercegowin i Chorwacji. Trasa wycieczki wiedzie przez najpiękniejsze trasy Bałkanów i gwarantuje zwiedzanie topowych miejsc, które każdy turysta powinien zobaczyć, a wśród nich: przejazd Saragańską Osmicą, zwiedzanie Parku Narodowego Durmitor, stolica Albanii – Tirana oraz Jezioro Szkoderskie, wspaniały czarnogórski Kotor i Budva, Mostar i Medjugorie, a także Wodospady Rzeki Krka. Bałkański Kocioł to gwarancja poznania w ciągu kilku dni najciekawszych zakątków Bałkanów.

Dostępne opcje zakwaterowania
pokój 2 osobowy
pokój 3 osobowy
dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 osobowy (dopłata)
* dokwaterowanie: osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowane z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji.

Dostępne opcje wyżywienia
Śniadania (w formie bufetu szwedzkiego; w cenie)
Obiadokolacje (obowiązkowa dopłata przy rezerwacji lub w autokarze)

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący:
ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków 15000 zł
ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)
Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia:
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
ubezpieczenie od chorób przewlekłych – szczegóły u konsultantów
ubezpieczenie dotyczące sportów: Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów – szczegóły u konsultantów

Karta Dużej Rodziny
Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny możesz przez cały rok korzystać z rabatów.

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty:
15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura.

TOUR GUIDE oprowadzanie z indywidualnym systemem nagłośnieniowym
Mobilny zestaw audio: indywidualny zestaw słuchawkowy połączony bezprzewodowo z mikrofonem pilota/przewodnika.

Pakiet KOMFORT
gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
napoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 2x kawa, 2x herbata, 2x zimny napój 0,2l)
torba materiałowa z logo
cena: 50 zł/os. 

Program ramowy
Dzień 1
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy.
 Miasto    Adres    Odjazd    Dopłata
Bialystok    STACJA CIRCLE K,AL.JANA PAWLA II 56    04:05    300 zł
Bielsko-Biala    STACJA BP,WARSZAWSKA 16    17:40    40 zł
Bydgoszcz    HALA LUCZNICZKA,TORUNSKA 59    07:50    80 zł
Cieszyn    STACJA ORLEN,FILASIEWICZA 2    18:15    40 zł
Czestochowa    STACJA CIRCLE K, WOJSKA POLSKIEGO 121/127    13:40    0 zł
Elblag    STACJA LOTOS, UL.WARSZAWSKA129    04:20    250 zł
Gdansk    PARKING ZA OPERA BALTYCKA, OD STRONY ALEJI JOZEFA-HALLERA    04:40    80 zł
Gdynia    PARKING TEATR MUZYCZNY    04:00    100 zł
Gliwice    STACJA SHELL,RYBNICKA    17:50    0 zł
Gorzow Wielkopolski    STACJA SHELL,KASPRZAKA 28    10:00    80 zł
Gorzyczki    STACJA UNIWAR    19:00    0 zł
Grudziadz    STACJA SHELL,GEN.HALLERA 2    06:20    80 zł
Grupa    OFERTA INDYWIDUALNA DLA GRUP    00:05    0 zł
Katowice    STACJA BP, UL.GORNOSLASKA 40A    15:00    0 zł
Kielce    DWORZEC PKP,PL.NIEPODLEGLOSCI    11:40    80 zł
Klodzko    STACJA BP,NOWORUDZKA    13:50    200 zł
Konin    ZAJAZD BLUE, STARE MIASTO    10:05    80 zł
Koscian    PARKING "U DODZIARZA" KRIMPEN1    12:55    0 zł
Koszalin    STACJA SHELL, AL.MONTE CASSINO 24    06:45    300 zł
Krakow    KFC/BP, UL. J. CONRADA 83    14:00    0 zł
Krotoszyn    STACJA ORLEN, UL. CHWALISZEWSKA    13:35    250 zł
Legnica    STACJA ORLEN, JAWORZYNSKA 238    14:30    80 zł
Leszno    STACJA SHELL, AL.KONSTYTUCJI 3 MAJA 4    13:45    0 zł
Lodz    STACJA ORLEN,UL.BRZEZINSKA 23/25    11:40    0 zł
Lubin    PARKING OSIR, ODRODZENIA 28B    13:35    80 zł
Lublin    DWORZEC PKS, AL.TYSIACLECIA 6    07:50    250 zł
Miedzyrzecz    STACJA ORLEN, UL. WASZKIEWICZA 69    10:35    80 zł
Nowa Sol    PARKING ENEA, PILSUDZKIEGO 73    12:00    80 zł
Olsztyn    STACJA ORLEN,AL.WARSZAWSKA 100    06:00    250 zł
Opole    STACJA LOTOS, ROGOW OPOLSKI    16:35    0 zł
Pila    STACJA LUKOIL,UL.BYDGOSKA 137A    09:45    200 zł
Piotrkow Trybunalski    STACJA CIRCLE K,TRASA LDZ-KTW    12:35    0 zł
Polkowice    DWORZEC PKS    13:05    80 zł
Poznan    DW.MPK GORCZYN, ORLEN, ZGODA    12:00    0 zł
Pszczyna    STACJA PRZY HOTELU IMPREIUM, BIELSKA    17:10    40 zł
Radom    STACJA STATOIL,CZARNICKIEGO 73    10:00    80 zł
Rawicz    STACJA BP, DEBNO 1A    14:25    0 zł
Skarzysko-Kamienna    DWORZEC PKP, AL.NIEPODLEGLOSCI 90 PARKING    10:55    80 zł
Slupsk    STACJA SHELL,UL.SZCZECINSKA 58B    05:35    300 zł
Swiebodzin    UL. WOJSKA POLSKIEGO 8, STACJA PALIW ORLEN    10:40    80 zł
Szczecin    PARKING TEATR PLECIUGA,PL. TEATRALNY 1    08:30    80 zł
Torun    DWORZEC PKS, DABROWSKIEGO 8-24    08:55    80 zł
Tychy    STACJA PALIW ORLEN, BESKIDZKA 60, ZA STARZA    16:40    40 zł
Walbrzych    STACJA LOTOS, UL. WROCLAWSKA 144    14:15    200 zł
Warszawa    METRO WILANOWSKA, PULAWSKA 145    09:30    0 zł
Wloclawek    PARKING HALA MISTRZOW, CHOPINA 12    10:05    80 zł
Wroclaw    LUKOIL,UL.CZEKOLADOWA 16,BIELANY    15:25    0 zł
Wrzesnia    STACJA ORLEN,WROCLAWSKA PRZY ZJEZDZIE Z A2    09:20    70 zł
Zielona Gora    AQUAPARK, UL. SULECHOWSKA 41    11:20    80 zł
Zory    STACJA ORLEN, UL. KOSCIUSZKI 35    18:30    40 zł
Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię.

Dzień 2
Przyjazd do miejscowości Mokra Gora. Jazda malowniczą kolejką Sarganska Osmica (przejazd  trawający 2,5h starego typu pociągiem "Cira" i jazda słynna trasa "Sarganska osmica -" wąska trasa kolejowa  w kształcie liczby osiem, długości 15km z licznymi tunelami, wiaduktami  oraz mostami. Stanowi  ona  jedna z największych atrakcji turystycznych w tej części Europy. Przystanki, na którym będziemy robić przerwy są w miejscach, z spektakularnymi widokami, a także na miejscu kręcenia filmu słynnego reżysera Emira Kusturicy "Zivot je čudo" [życie jest cudem]. Po zwiedzaniu Sarganskiej Osmicy przejazd do Mecavnik, zwiedzanie drewnianego miasta Drvengrad, które zostało zaprojektowane i zbudowane przez słynnego reżysera. W trakcie przejazdu i spaceru możliwość degustacji lokalnych przysmaków. Przejazd i zwiedzanie znanego z turystki zimowej centrum Czarnogóry – Zabljak, gdzie będziemy zwiedzać jedno z osiemnastu jezior polodowcowych Parku Narodowego Durmitor „Czarne Jezioro”. Przejazd do Czarnogóry w okolice miejscowości Plevja. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3
Wykwaterowanie z hotelu. Śniadanie. Przejazd przez Park Narodowy Durmitor z przepiękną przyrodą i malowniczymi widokami. Zatrzymujemy się w dolnej części najgłębszego kanionu Europy. Przerwa na moście przerzuconym nad rzeką Tarą z którego można zrobić przepiękne zdjęcia kanionu Kanionu Rzeki Tary. Przejazd do hotelu w okolicach Durres. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do stolicy Albanii – Tirany. Zwiedzanie centrum miasta oraz zabytków; wstęp do głównego meczetu w Tiranie który znajduje się na głównym placu Skanderbega. W drodze powrotnej udamy się do Twierdzy Kruja – zwiedzanie twierdzy i starego miasta, gdzie można poczuć ducha orientu oraz zrobić zakupy na najstarszym bazarze w Albanii. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku twierdzy Rozafa. Zapoznamy się z historią twierdzy oraz zwiedzimy jej ruiny. Ze wzgórza, na którym się znajduje roztacza się piękny widok na miasto, leżące w oddali Góry Północnoalbańskie, Jezioro Szkoderskie, rzekę Bunę i Drin. Kolejną miejscowością na naszej mapie podróży będzie Szkodra – w programie zwiedzanie centrum miasta i Wielkiego Meczetu z charakterystycznymi dwoma minaretami i wieloma kopułami, w budowie którego uczestniczyły trzy religie: prawosławna, muzułmańska i katolicka. Czas wolny. Przejazd do Budvy. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. "Montenegro tour" – w pierwszej kolejności podjedziemy na taras widokowy skąd rozpościera się najpiękniejszy widok na malowniczą wysepkę św. Stefana. Przejazd do miejscowości Cetinje – historycznej stolicy Czarnogóry. Spacer po mieście i krótkie zwiedzanie najważniejszych obiektów. Przejazd w stronę tzw. "Fiordu Adriatyku" po drodze zatrzymamy się w miejscowości Njegusi, która słynie z produkcji jedynej w swoim rodzaju szynki wędzonej – prsut. Zjazd na kolejny taras widokowy – zatoka Boka Kotorska w całej okazałości. Dojazd do Kotoru i zwiedzanie starówki, a dla chętnych – w czasie wolnym – w miarę możliwości wejście na mury miejskie (dodatkowo płatne około 8 €). W godzinach popołudniowych przejazd do miejscowości Budva zwiedzanie najbardziej znanego miasta z piękną Starówką przypominającą Wenecję. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Przejazd w kierunku  Bośni i Hercegowiny. Zwiedzanie Medjugorie – najważniejszego sanktuarium Maryjnego gdzie w 1981 r. objawiła się Matka Boska. Zwiedzanie parafii, w którym spotykają się pielgrzymi z całego świata. Przejazd do Mostaru – najpiękniejszego miasta Bośni i Hercegowiny, znanego z orientalnego klimatu. Przejazd do Metković. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8
Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego Rzeki Krka. Spacer po przepięknym parku, gdzie rzeka Krka przepływa przez wapienne skały tworząc malownicze wodospady. Dla chętnych możliwość kąpieli pod największym z wodospadów – Skradinski Bukiem (kąpiele dostępne do 30 września). Czas wolny. Po południu wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 9
Powrót do Polski.

Cena obejmuje
przejazd komfortowym autokarem PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek) lub przejazd autokarem klasy ULTRAPREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, indywidualny system multimedialny, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach **/***
wyżywienie BB: 6 śniadań
ubezpieczenie KL 15000 euro, NNW 15000 zł, bagaż (utrata do 1000 zł)
opiekę pilota i przewodnika
podatek VAT
program zwiedzania

Cena nie obejmuje
Dopłaty wymagane na miejscu
koszty programowe (obejmują m.in. bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i pozostałe atrakcje: Saraganska Osmica, Park Narodowy Durmitor, Twierdza Kruja, Montenegro Tour, Park Narodowy Krka, opieka pilotażowa i przewodnicka, koszty rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, podatki turystyczne, opłaty wjazdowej, opłaty klimatyczne – 100 euro/os; płatne obowiązkowo u pilota w autokarze, kwota nie podlega rozliczeniu
dopłata do wyżywienia HB przy rezerwacji lub u pilota w autokarze: 90 euro/os.

Dopłaty opcjonalne
ubezpieczenie od chorób przewlekłych
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji
pakiet komfort 

Informacje dodatkowe
UWAGA! wymagane dokumenty (paszport lub dowód osobisty) – zgodnie z obowiązującymi przepisami (dostępne na stronie www.msz.gov.pl). Osoby posiadające dowód osobisty wydany na czas nieokreślony muszą posiadać przy sobie paszport.
zaleca się wyrobienie karty EKUZ

 

 

 

 

 

Liguria i Jej Perły Włochy / Wyc. objazdowe 

Terminy: 
10 dni 17.05.2019 – 26.05.2019
10 dni 14.06.2019 – 23.06.2019
10 dni 12.07.2019 – 21.07.2019
10 dni 23.08.2019 – 01.09.2019
10 dni 06.09.2019 – 15.09.2019
10 dni 20.09.2019 – 29.09.2019
10 dni 04.10.2019 – 13.10.2019
10 dni 18.10.2019 – 27.10.2019
Cena za 1 osobę: od 1399 zł 

Wycieczka objazdowa: Liguria i Jej Perły
Wybrzeże Ligurii wraz z pocztówkowymi krajobrazami stanowi jeden z najpiękniejszych włoskich widoków. Wycieczkę objazdową po Włoszech rozpoczynamy od spaceru po romantycznej Wenecji oraz zwiedzania stolicy Toskanii – Florencji. Jednak to, co najbardziej urzeka to miasteczka takie jak Portofino, Genua oraz maleńkie państwo na Riwierze Francuskiej, czyli Księstwo Monaco. Nie sposób zwiedzać Włoch bez odwiedzenia stolicy mody – Mediolanu oraz pobliskiego przepięknego Bergamo, a także Werony znanej jako miasto Romea i Julii. Włoskie wybrzeże słynie z pięknej pogody przez cały rok, a odpoczynek nad Jeziorem Garda stanowi cudowne zakończenie weekendu pełnego wrażeń.

Zakwaterowanie
Hotele *** położone na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami. Pokoje z łazienkami, urządzone w klasycznym stylu, z dostępem do Internetu Wi-Fi. W hotelach znajdują się restauracje, dodatkowo niektóre z nich mogą posiadać basen.
Przykładowe zakwaterowanie, które może różnić się w poszczególnych terminach: Montecatini Terme (2) – Hotel Santa Barbara, Diano Marina (2) – Hotel Villa Igea, Varazze (1) – Park Hotel Varazze, Mazzano (2) – Hotel Michelangelo
Dostępne opcje zakwaterowania:
pokój 2 – osobowy
pokój 3 – osobowy
dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 – osobowy (dopłata)
* dokwaterowanie: osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowanie z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji rezerwacji.

Dostępne opcje wyżywienia
Śniadania (w cenie)
Obiadokolacje (obowiązkowa dopłata przy rezerwacji lub w autokarze)
śniadania serwowane: pieczywo, ser, szynka, dżem, napoje: kawa, herbata, sok
obiadokolacje serwowane: zupa/przystawka, danie główne, sałatka/deser/owoc; napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

TOUR GUIDE oprowadzanie z indywidualnym systemem nagłośnieniowym
Mobilny zestaw audio: indywidualny zestaw słuchawkowy połączony bezprzewodowo z mikrofonem pilota/przewodnika.

Pakiet KOMFORT
gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
napoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 2x kawa, 2x herbata, 2x zimny napój 0,2l)
torba materiałowa z logo
cena: 50 zł/os. 

Karta Dużej Rodziny
Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny możesz przez cały rok korzystać z rabatów.

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyski zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty:
15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura.

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący:
ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
ubezpieczenie następstw nieszczęsliwych wypadków 15000 zł
ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)
Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia:
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
ubezpieczenie od chorób przewlekłych – szczegóły u konsultantów
ubezpieczenie dotyczące sportów: Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów – szczegóły u konsultantów

Program ramowy
DZIEŃ 1 (piątek)
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów.
 Miasto    Adres    Odjazd    Dopłata
Bialystok    STACJA CIRCLE K,AL.JANA PAWLA II 56    02:05    300 zł
Bielsko-Biala    STACJA BP,WARSZAWSKA 16    17:40    40 zł
Bydgoszcz    HALA LUCZNICZKA,TORUNSKA 59    05:50    80 zł
Cieszyn    STACJA ORLEN,FILASIEWICZA 2    18:15    40 zł
Czestochowa    STACJA CIRCLE K, WOJSKA POLSKIEGO 121/127    11:40    0 zł
Elblag    STACJA LOTOS, UL.WARSZAWSKA129    02:20    250 zł
Gdansk    PARKING ZA OPERA BALTYCKA, OD STRONY ALEJI JOZEFA-HALLERA    02:40    80 zł
Gdynia    PARKING TEATR MUZYCZNY    02:00    100 zł
Gliwice    STACJA SHELL,RYBNICKA    17:50    0 zł
Gorzow Wielkopolski    STACJA SHELL,KASPRZAKA 28    10:00    80 zł
Gorzyczki    STACJA UNIWAR    19:00    0 zł
Grudziadz    STACJA SHELL,GEN.HALLERA 2    04:20    80 zł
Grupa    OFERTA INDYWIDUALNA DLA GRUP    00:05    0 zł
Katowice    STACJA BP, UL.GORNOSLASKA 40A    13:00    0 zł
Kielce    DWORZEC PKP,PL.NIEPODLEGLOSCI    09:40    80 zł
Klodzko    STACJA BP,NOWORUDZKA    13:50    200 zł
Konin    ZAJAZD BLUE, STARE MIASTO    08:05    80 zł
Koscian    PARKING "U DODZIARZA" KRIMPEN1    12:55    0 zł
Koszalin    STACJA SHELL, AL.MONTE CASSINO 24    06:45    300 zł
Krakow    KFC/BP, UL. J. CONRADA 83    12:00    0 zł
Krotoszyn    STACJA ORLEN, UL. CHWALISZEWSKA    13:35    250 zł
Legnica    STACJA ORLEN, JAWORZYNSKA 238    14:30    80 zł
Leszno    STACJA SHELL, AL.KONSTYTUCJI 3 MAJA 4    13:45    0 zł
Lodz    STACJA ORLEN,UL.BRZEZINSKA 23/25    09:40    0 zł
Lubin    PARKING OSIR, ODRODZENIA 28B    13:35    80 zł
Lublin    DWORZEC PKS, AL.TYSIACLECIA 6    05:50    250 zł
Miedzyrzecz    STACJA ORLEN, UL. WASZKIEWICZA 69    10:35    80 zł
Nowa Sol    PARKING ENEA, PILSUDZKIEGO 73    12:00    80 zł
Olsztyn    STACJA ORLEN,AL.WARSZAWSKA 100    04:00    250 zł
Opole    STACJA LOTOS, ROGOW OPOLSKI    16:35    0 zł
Pila    STACJA LUKOIL,UL.BYDGOSKA 137A    09:45    200 zł
Piotrkow Trybunalski    STACJA CIRCLE K,TRASA LDZ-KTW    10:35    0 zł
Polkowice    DWORZEC PKS    13:05    80 zł
Poznan    DW.MPK GORCZYN, ORLEN, ZGODA    12:00    0 zł
Pszczyna    STACJA PRZY HOTELU IMPREIUM, BIELSKA    17:10    40 zł
Radom    STACJA STATOIL,CZARNICKIEGO 73    08:00    80 zł
Rawicz    STACJA BP, DEBNO 1A    14:25    0 zł
Skarzysko-Kamienna    DWORZEC PKP, AL.NIEPODLEGLOSCI 90 PARKING    08:55    80 zł
Slupsk    STACJA SHELL,UL.SZCZECINSKA 58B    05:35    300 zł
Swiebodzin    UL. WOJSKA POLSKIEGO 8, STACJA PALIW ORLEN    10:40    80 zł
Szczecin    PARKING TEATR PLECIUGA,PL. TEATRALNY 1    08:30    80 zł
Torun    DWORZEC PKS, DABROWSKIEGO 8-24    06:55    80 zł
Tychy    STACJA PALIW ORLEN, BESKIDZKA 60, ZA STARZA    16:40    40 zł
Walbrzych    STACJA LOTOS, UL. WROCLAWSKA 144    14:15    200 zł
Warszawa    METRO WILANOWSKA, PULAWSKA 145    07:30    0 zł
Wloclawek    PARKING HALA MISTRZOW, CHOPINA 12    08:05    80 zł
Wroclaw    LUKOIL,UL.CZEKOLADOWA 16,BIELANY    15:25    0 zł
Wrzesnia    STACJA ORLEN,WROCLAWSKA PRZY ZJEZDZIE Z A2    07:20    70 zł
Zielona Gora    AQUAPARK, UL. SULECHOWSKA 41    11:20    80 zł
Zory    STACJA ORLEN, UL. KOSCIUSZKI 35    18:30    40 zł
Przejazd przez Czechy, Austrię.
(Trasa od granicy ok. 920 km)

DZIEŃ 2 (sobota)
W godzinach rannych przyjazd do Wenecji, przejazd kanałami weneckimi do historycznego centrum miasta, gdzie zobaczymy Plac św. Marka, Bazylikę św. Marka, Most Westchnień, zwiedzimy również Campanillę, czyli dzwonnicę. Spacer do dzielnicy Rialto, ze słynnym mostem o tej samej nazwie. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Florencji – zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
(Trasa ok. 270 km)

DZIEŃ 3 (niedziela)
Śniadanie. Następnie wyjazd do Florencji. Zwiedzanie stolicy Toskanii: kościół Santa Croce, Piazza del Duomo, baptysterium, katedra Santa Maria del Fiore, Wieża Giotta, Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio. Przejazd do Lukki. Zwiedzanie: katedra di San Martino, kościół San Michele In Foro i bazylika San Frediano. Przejazd do hotelu – zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
(Trasa ok. 220 km)

DZIEŃ 4 (poniedziałek)
Śniadanie. Następnie przejazd do Rapallo, spacer po kurorcie – z wielką przystanią i pięknym Starym Miastem. Przejazd do Genui – zwiedzanie: gotycka katedra San Lorenzo, dom Krzysztofa Kolumba, Piazza Ferrari z teatrem San Carlo i Palazzo Ducale, Via Garibaldi z eleganckimi pałacami. Później przejedziemy do Portofino – małego raju na ziemi, schowanego w zatoczce, wśród gór porośniętych drzewami oliwnymi i cyprysami. To miejsce przyciąga wszystkich swoim urokiem, jest bardzo lubiane przez celebrytów. Przejazd do hotelu – zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
(Trasa ok. 70 km + przejazd do hotelu)

DZIEŃ 5 (wtorek)
Śniadanie. Dzień wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 6 (środa)
Śniadanie. Następnie wycieczka do San Remo, najsłynniejszego kurortu nad Morzem Liguryjskim, znanego z festiwali, kasyna, gry oraz targów kwiatowych. Spacer po Corso Imperatrice – miejsca z egzotycznymi palmami i zwiedzanie La Pigna – malowniczego, średniowiecznego Starego Miasta. Przejazd do maleńkiego państwa na Riwierze Francuskiej – Księstwa Monaco. Tutaj zobaczymy Pałac Książęcy, następnie udamy się na spacer po Placu Pałacowym. Kolejny punkt programu to wizyta w Katedrze Saint Nicolas, gdzie znajdują się grobowce książąt, a ołtarz został wykonany z czerwonego, pozłacanego orzecha. Spacer ulicami Monte Carlo, obok znanych na całym świecie kasyn. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
(Trasa ok. 170 km)

DZIEŃ 7 (czwartek)
Śniadanie. Następnie wyjazd do Mediolanu. Zwiedzanie: Piazza Duomo – ze słynną gotycką katedrą, Galleria Vittorio Emanuele – z eleganckimi kawiarniami, Piazza della Scala – ze słynną operą La Scala, Castello Sforzesco. Przejazd do Bergamo. Wjazd kolejką do Bergamo Alta – przepięknej starówki. Spacer od Piazza Vecchia ze średniowiecznym Palazzo della Raggione do Piazza del Duomo z katedrą, romańskim kościołem Santa Maria Maggiore i renesansową Capella Colleoni, ze wspaniałą fasadą. Przejazd do hotelu w okolicy Werony. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
(Trasa ok. 400 km)

DZIEŃ 8 (piątek)
Śniadanie. Następnie przejazd do Werony, miasta słynnych kochanków – Romea i Julii. Zwiedzimy dziedziniec domu Julii i zobaczymy najsłynniejszy balkon świata, zwiedzanie: rzymski amfiteatr Arena, Palazzo del Capitano, Palazzo degli Scaligeri oraz Torre de Lamberti – to XII-wieczna wieża, z której można podziwiać panoramę całego miasta. Przejazd do hotelu. Nocleg. Obiadokolacja.
(Trasa ok. 50 km)

DZIEŃ 9 (sobota)
Śniadanie. Następnie wyjazd do Sirmione, nad Jezioro Garda, największe jezioro we Włoszech. Spacer urokliwymi uliczkami miasteczka, z bajkowym zamkiem rodziny Scaglierich. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.
(Trasa ok. 1050 km do granicy)

DZIEŃ 10 (niedziela)
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (granica ok. godz. 09:00). Przejazd do poszczególnych miast.

Cena obejmuje
przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek) lub przejazd autokarem klasy ULTRAPREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, indywidualny system multimedialny, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
zakwaterowanie: 7 noclegów na hotelach ***
wyżywienie BB: 7 śniadań
ubezpieczenie Signal Iduna KL 15000 €, NNW 15000 zł, bagaż (utrata 1000 zł)
opiekę pilota
realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE

Cena nie obejmuje
Dopłaty wymagane na miejscu
koszty programowe (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: opera La Scala i Katedra w Mediolanie; rejs barką turystyczną w Wenecji, rejs łódką w Portofino, przejazd kolejką w Bergamo; lokalni przewodnicy, koszty rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, podatki turystyczne, opłaty wjazdowe, opłaty klimatyczne w hotelach): 110 €/os. – płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; koszty nie podlegają rozliczeniu
dopłata do wyżywienia HB przy rezerwacji lub u pilota w autokarze: 90 €/os.

Dopłaty opcjonalne
ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych KL 15000 euro, NNW 15000 zł, bagaż (utrata 1000 zł)
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: 6,7% wartości rezerwacji
pakiet komfort lub pakiet prestige

Informacje dodatkowe
program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
* dokwaterowanie (Warunki Uczestnictwa XVIII pkt. 3)
cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych
dokumenty: dowód osobisty lub paszport
zaleca się wyrobienie karty EKUZ

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Większy wybór ofert znajdziecie Państwo w wyszukiwarce ON-LINE u dołu strony startowej !