Kolonia / obóz w Łazach k/Mielna
( dla aktywnych – na naszych koloniach nie ma nudy ! )

Terminy : 06.07 – 16.07. /brak miejsc/ i 17.07 – 27.07. /brak miejsc/

Cena : 1.795 zł + 4 zł (składki: 2 zł na TFG i 2 zł na TFP)
(można płacić bonem 500+, ważność bonów przedłużono do końca września 2022)

Ł A Z Y k / M i e l n a – niewielka miejscowość letniskowa, popularne kąpielisko w województwie Zachodniopomorskim, w pobliżu Mielna. Jej największym atutem jest piękna, szeroka plaża ze strzeżonym kąpieliskiem oraz położenie między jeziorami Jamno i Bukowo.
Tu odpoczniecie po całorocznej nauce ! Nie zabraknie czasu na plażowanie, kąpiele w morzu, plażowe rozgrywki w piłkę nożną i siatkówkę, zajęcia rekreacyjne, plastyczne, gry integracyjne, podchody, konkursy, quizy, dyskoteki i ognisko z pieczeniem kiełbasek i zwyczajowo mnóstwo atrakcji wyjazdowych.

ZAKWATEROWANIE
Ośrodek Wypoczynkowo – Kolonijny BRYZA usytuowany w samym centrum miejscowości, 150 m od głównego wejścia na plażę, na rozległym terenie i składa się z kilku dwupiętrowych, murowanych budynków mieszkalnych, jadalni, dużej sali dyskotekowej i siłowni. Do dyspozycji gości liczne boiska do siatkówki, koszykówki, tenisa, „ścieżka zdrowia”, stoły pingpongowe, plac zabaw i plac ogniskowy. Cały teren jest zagospodarowany zielenią i ogrodzony.
Zakwaterowanie kolonistów – pokoje 3 osobowe z łazienką.

WYŻYWIENIE:
4 posiłki dziennie, śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje w formie bufetu. Menu bogate i urozmaicone.
W PROGRAMIE :
– wycieczka autokarowa do największego parku rozrywki na Pomorzu Zachodnim „Pomerania Fun Park” k / Kołobrzegu ( zjeżdżalnie w „wodnym świece”, karuzele, mini zoo, dmuchańce, plac i ogromna hala zabaw, zjazd tubingowy, wioska wikingów )
– rejs stateczkiem po jeziorze Jamno
– wycieczka autokarowa do „Doliny Fantazji” w Sierakowie
– wycieczka autokarowa do Mielna do parku linowego Tukan
– plażowanie i kąpiele w morzu pod opieką ratownika,
– zajęcia integracyjne
Korzystanie z infrastruktury obiektu:
– zajęcia rekreacyjno – sportowe i konkursy sprawnościowe
– udział w grach terenowych rozwijających wyobraźnię i uczących współpracy w grupie
– konkursy plastyczny, muzyczny i fotograficzny
– dyskoteki i bal przebierańców, wybory najsympatyczniejszego kolonisty
– ognisko z kiełbaskami, zabawy, gry i konkursy integracyjne z nagrodami
– kąpiele i zabawy na plaży przy udziale ratownika
– atrakcje, niespodzianki, upominki dla każdego kolonisty
– płyta z pamiątkowymi zdjęciami – Wspomnienia z kolonii

ŚWIADCZENIA UJĘTE W CENIE:
– zakwaterowanie – 10 noclegów w pokojach 3 – osobowych z łazienką
– wyżywienie: śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje serwowane w formie bufetu (turnus zaczyna się od ciepłej kolacji pierwszego dnia i kończy śniadaniem + prowiant na drogę)
– opieka kwalifikowanej kadry wychowawców i medyczna (pielęgniarka na miejscu, lekarz na wezwanie),
– opieka ratownika na plaży
– bogaty program k.o. i bilety wstępów podczas wycieczek i zwiedzania
– wycieczki autokarowe
– ubezpieczenie od NNW w kraju 10000 zł,
– transport komfortowym autokarem
– płyta ze zdjęciami
gwarancja wspaniałego i ciekawego wypoczynku

CENA PODSTAWOWA NIE ZAWIERA:
– składki na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) – 2,00 zł
– składki na TFP (Turystyczny Fundusz Pomocowy) – 2,00 zł
– dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

UWAGA: W przypadku znacznego wzrostu kosztów świadczeń noclegowo-żywieniowych, transportu, wstępów lub podatków – cena może ulec zmianie !

SKRÓCONY PROGRAM WYJAZDU:
1 dzień
wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy: Żary (min. 6 osób, dopłata 20 zł) – Zielona Góra – Międzyrzecz – Gorzów, przyjazd do ośrodka w Łazach w godzinach popołudniowych, ok. 15.00 – 16.00, zakwaterowanie, ciepła kolacja, nocleg.
2-10 dzień
Realizacja programu – wycieczki autokarowe i piesze po okolicy, plażowanie, gry i konkursy, zabawy integracyjne, dyskoteki, ognisko,
11 dzień
Śniadanie, pobranie suchego prowiantu, wykwaterowanie, czas na ostatnie zakupy, zdjęcia, pożegnanie
z morzem, w godzinach wieczornych przyjazd do Zielonej Góry (Żar).

PROPONOWANE ATRAKCJE:

POMERANIA FUN PARK to największy park rozrywki na Pomorzu Zachodnim. Na terenie Parku znajdują się atrakcje dostępne sezonowo oraz atrakcje całoroczne. Całodzienna zabawa w cenie jednego biletu !
Całoroczna hala zabaw: największa hala zabaw – 3000 m² – ośmiometrowe zjeżdżalnie, ogromny statek, wyspa z małpim gajem, ogromny wulkan do wspinaczki, mini park trampolin, ścianka wspinaczkowa
Wodny Świat: odkryty basen dmuchany Rekin z wieloma zjeżdżalniami (13-metrowa), plaża z leżakami,
Karuzele: Wahadło Extreme oraz Dragon, Łabędzie, dwa place autodromu, dla mniejszych dzieci – karuzela obrotowa oraz pociąg.
Mini ZOO – alpaki: Czekoladka, Antoś i Bunia, kucyki: Radar i Lukier, gołębie dekoracyjne, pawie o pięknych ogonach, stado jeleni oraz danieli.
Dmuchańce, plac zabaw i tubing – do skakania, wspinania, zjeżdżania i podciągania, podwójny tor tubingowy,
Wioska Wikingów – chaty z wyposażeniem, sala multimedialna, strzelnica

DOLINA FANTAZJI – Szlakiem Mrocznej Przygody – 3,5- godz. zabawy. W programie: zabawy na placu, warsztaty manualne, zwiedzanie.

PARK LINOWY „TUKAN”, 110 atrakcji przygotowanych dla dzieci, młodzieży i dorosłych (7 zróżnicowane trasy) z krótkim szkoleniem pod okiem instruktora, (np. Trasa Żółta – 130 metrów, 18 atrakcji 2 metry wysokości)

UWAGI:
Na wyjazd niezbędne jest posiadanie legitymacji szkolnej uprawniającej do zniżek.
Uczestnik musi dostarczyć wypełnioną kartę kwalifikacyjną wraz z podpisanym regulaminem do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. Bardzo prosimy o wpisanie na kartę kwalifikacyjną wszystkich informacji o stanie zdrowia dziecka, uczuleniach, przebytych chorobach, operacjach i zażywanych lekach, szczepieniach. W razie wypadku lub nieszczęśliwego zdarzenia informacje zawarte na karcie mogą się okazać bardzo ważne.
Jeśli dziecko w trakcie kolonii musi zażywać jakiekolwiek leki, prosimy o opisanie ich dawkowania, osobne spakowanie i przekazanie wychowawcy na zbiórce wraz z upoważnieniem dla wychowawcy. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.turysta.zgora.pl Na obozy mogą jeździć uczestnicy pełnoletni, ale podpisują wówczas obowiązkowo oświadczenie o przestrzeganiu zasad obozu.

W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.
Rodzicom – opiekunom przekazane zostaną: kontakt do kierownika i wychowawców kolonii, oraz adres palcówki wypoczynku.

Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są najczęściej na 12 – 15-osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo za prawidłowy przebieg programu wyjazdu odpowiada kierownik.

Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji i przerwania imprezy w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby). Koszt Ubezpieczenia wynosi ok.4 % ceny imprezy.

Bagaż: Sugerujemy aby dzieci uczestniczyły w pakowaniu się, wtedy orientują się co i gdzie mają spakowane. Waga walizki powinna uwzględniać możliwości dziecka (praktyczniejsze na kółkach), Proponujemy podpisać bagaż. Prowiant na drogę najlepiej spakować do małego plecaka, który później będzie wykorzystany na wycieczki lub wyjścia na plażę.
Podpowiadamy zawartość bagażu: 2 ręczniki, mydło lub żel pod prysznic, pasta i szczoteczka do zębów, szampon, piżama, czystą bieliznę na każdy dzień, krem do opalania z filtrem, nakrycie głowy, chusteczki higieniczne, ciepłe bluzy, sweter lub polar, długie i krótkie spodnie, strój sportowy (dres, krótkie spodenki), strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa, dwie pary butów (w tym obuwie sportowe i sandały) oraz klapki kąpielowe – (odradzamy drogą, firmową odzież, która w sytuacji zniszczenia lub zagubienia – dodatkowo niepokoi dziecko), mały plecak na wycieczki, worki na brudne rzeczy, środki na komary i kleszcze.
Nie polecamy wyposażania dzieci oraz młodzieży w drogie telefony komórkowe oraz inny sprzęt elektroniczny (aparaty fotograficzne, gry, tablety itp.), ponieważ podczas zabawy mogą one ulec zgubieniu lub zniszczeniu. Biuro, ani wychowawcy nie ponoszą odpowiedzialności za zgubiony lub zniszczony sprzęt. Ponadto ciągłe korzystanie z urządzeń elektronicznych odrywa dzieci od zabawy i integracji z rówieśnikami, a zgubienie lub zniszczenie naraża na niepotrzebny stres.

Można zdeponować kieszonkowe dziecka u wychowawcy. Zalecamy to zwłaszcza przy wyjeździe młodszych dzieci, które nie umieją jeszcze same gospodarować pieniędzmi. Prosimy o przygotowanie niezaklejonych kopert (woreczków) z nazwiskiem i imieniem dziecka oraz podaną kwotą, najlepiej żeby kieszonkowe było przygotowane w drobnych nominałach.

Podczas przejazdów na kolonie korzystamy z licencjonowanych i sprawdzonych przewoźników.
W czasie podróży przewidziane są przerwy co 3-4 godziny. Jeśli dziecko źle znosi jazdę autokarem prosimy o zaopatrzenie dziecka w lekarstwa przeciwko chorobie lokomocyjnej.

W przypadku jakichkolwiek problemów zgłaszanych przez dziecko, prosimy o kontakt w pierwszej kolejności z kierownikiem. Jest na miejscu wraz dziećmi i to on może zareagować najszybciej i rozwiązać lub usunąć ewentualny problem. Ponadto na naszej stronie internetowej znajdą Państwo numery telefonów stacjonarnych w godz. od 10.00 – 16.00. oraz komórkowych.
Pragniemy podzielić się z Państwem uwagą: częsty telefoniczny kontakt z dziećmi, rozprasza je podczas zabawy co utrudnia realizacje programu i wywołuje często większą tęsknotę. Proponujemy umawiać się z dzieckiem na telefon np. podczas przerwy poobiedniej. O innej porze, prowadzone zajęcia mogą uniemożliwić odebranie telefonu.

Jeśli chcecie Państwo lub rodzina odwiedzić dziecko i zabrać na jakiś czas poza teren kolonii, wymagane jest złożenie u opiekuna pisemnej informacji z Państwa danymi.

Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem po opłaceniu pełnej należności i nie później niż do 15 dnia następnego miesiąca po realizacji imprezy.

S E R D E C Z N I E Z A P R A S Z A M Y !