Kolonia / obóz w Pogorzelicy
( dla aktywnych – na naszych koloniach nie ma nudy !)


Terminy : 10.07 – 20.07.2023 – SPRZEDANY ! 20.07 – 30.07.2023OSTATNIE MIEJSCAZAPRASZAMY !


Pogorzelica – Tu odpoczniecie po całorocznej nauce ! Nie zabraknie czasu na plażowanie, kąpiele w morzu, plażowe rozgrywki w piłkę nożną i siatkówkę, zajęcia rekreacyjne, plastyczne, gry integracyjne, podchody, konkursy, quizy, dyskoteki i ognisko z pieczeniem kiełbasek i zwyczajowo mnóstwo atrakcji wyjazdowych.
Miejscowość dosłownie położona jest w środku lasu sosnowo – świerkowego. Nie brak w tej okolicy ścieżek i szlaków turystycznych, jest wobec tego idealna na letnie kolonie dla dzieci i młodzieży, zielone szkoły oraz rodzinne wczasy. Piaszczysta, szeroka plaża z klifowym brzegiem to podstawowy powód przyjazdu do Pogorzelicy. W sezonie wakacyjnym wytyczane jest tutaj strzeżone kąpielisko o długości ok. 100 metrów.

ZAKWATEROWANIE:

Ośrodek Kolonijny KOMANDOR usytuowany jest około 500 m od plaży, na rozległym terenie i składa się z ponad 20 ładnych, parterowych, 4 pokojowych, dużych, murowanych domków, w zabudowie szeregowej, (pokoje 2, 3, 3 i 4, każdy z własną łazienką); jadalni, dużej sali dyskotekowej. Do dyspozycji gości namiot zabaw i gier, liczne boiska do siatkówki, koszykówki, kometki, ping-ponga, nowy siatkowy park linowy, place zabaw i plac ogniskowy. Cały teren wśród sosnowego lasu i zieleni, ogrodzony i monitorowany.
WYŻYWIENIE:
śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady i podwieczorki serwowane. Menu bogate i urozmaicone.

W PROGRAMIE M.IN.:

 • na trasie wizyta w Interaktywnej Wystawie EUREKA w Szczecinie
 • na trasie powrotnej wizyta w Powierzchniowym Pomniku Przyrody – Podgryfińskim Krzywym Lesie
 • wycieczka autokarowa do Międzyzdrojów (m.in. nowe Oceanarium) i Wolińskiego Parku Narodowego
  nad fascynujące Turkusowe Jeziorko
 • wycieczka autokarowa do Wioski Słowian i Wikingów w Wolinie
 • wizyta w Aquaparku w Sandra SPA
 • rejs statkiem
 • plażowanie i kąpiele w morzu pod opieką ratownika,
 • zajęcia integracyjne:
 • zajęcia rekreacyjno – sportowe i konkursy sprawnościowe
 • udział w grach terenowych rozwijających wyobraźnię i uczących współpracy w grupie
 • konkursy plastyczny, muzyczny i fotograficzny
 • dyskoteki i bal przebierańców, wybory najsympatyczniejszego kolonisty
 • ognisko z kiełbaskami, zabawy, gry i konkursy integracyjne z nagrodami
 • atrakcje, niespodzianki, upominki dla każdego kolonisty
 • chrzest nowych kolonistów

  ŚWIADCZENIA UJĘTE W CENIE (dzieci nie dopłacają do wycieczek i wstępów !):
 • zakwaterowanie – 10 noclegów w pokojach 2, 3 i 4 – osobowych z łazienką
 • wyżywienie: śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje serwowane w formie bufetu
  ( turnus zaczyna się od ciepłej kolacji pierwszego dnia i kończy śniadaniem + prowiant na drogę )
 • opieka kwalifikowanej kadry wychowawców i medyczna (pielęgniarka na miejscu, lekarz na wezwanie),
 • opieka ratownika na plaży
 • bogaty program k.o. z biletami wstępów podczas wycieczek i zwiedzania
 • wycieczki autokarowe
 • ubezpieczenie od NNW w kraju 10000 zł,
 • transport komfortowym autokarem
 • płyta z pamiątkowymi zdjęciami – „wspomnienia z kolonii”
  reasumując – gwarancja wspaniałego i ciekawego wypoczynku

  Cena : 2.245 zł + 4 zł (składki: 2 zł na TFG i 2 zł na TFP)
  (można płacić bonem 500+, ważność bonów przedłużono do końca marca 2023)

  CENA PODSTAWOWA NIE ZAWIERA:
 • składki na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) – 2,00 zł
 • składki na TFP (Turystyczny Fundusz Pomocowy) – 2,00 zł
 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

  UWAGA: W przypadku znacznego wzrostu kosztów świadczeń noclegowo-żywieniowych, transportu,
  wstępów lub podatków – cena może ulec zmianie !

  SKRÓCONY PROGRAM WYJAZDU:
  1 dzień
 • wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy: Zielona Góra 8:3o – Międzyrzecz – Gorzów
 • przyjazd do ośrodka w Pogorzelicy w godzinach popołudniowych, ok. 15:3o
 • obiadokolacja, nocleg.
  2-10 dzień
  Realizacja programu – wycieczki autokarowe i piesze po okolicy, plażowanie, gry i konkursy, zabawy
  integracyjne, dyskoteki, ognisko,
  11 dzień
  Śniadanie, pobranie suchego prowiantu, wykwaterowanie, czas na ostatnie zakupy, zdjęcia, pożegnanie z morzem, w godzinach wieczornych przyjazd do Zielonej Góry
  PROPONOWANE ATRAKCJE:

  Wystawa Interaktywna EUREKA – Szczecin – posiada zbiór ok. 50 eksponatów interaktywnych takich jak: wodne twierdzenie Pitagorasa, piłka w strumieniu powietrza, akustyczny telefon, zakrzywienie promienia świetlnego w szkle oraz wiele innych atrakcji. Na tej wystawie znajduje się również unikalna w skali Polski ekspozycja pt. „Atomowa Eureka” zawierająca m.in. model jądra atomowego (tzw. krążki Stelmacha), interaktywny model wirówki uranowej oraz model krzywej rozpadu promieniotwórczego


  Centrum Słowian i Wikingów” na Wolinie – osada „historyczna” – rekonstrukcje zabudowań mieszkalnych i rzemieślniczych z okresu wczesnego średniowiecza – od IX do XI wieku , zwiedzanie skansenu i udział w warsztatach wprowadzenie w historię Wolina i okres wczesnego średniowiecza. Następnie grupa dzielona jest na drużyny i każda z nich bierze udział w zajęciach, (np.: lepienie z gliny, produkcja filcu, pisanie gęsim piórem, bieg wojownika lub musztra wczesnośredniowieczna, strzelanie z łuku. Każdy otrzymuje także poczęstunek: np. w postaci podpłomyka z marmoladą, miodem lub serem z czosnkiem i ziołami, piernika wypiekanego w piecu chlebowym oraz herbatę ziołową) oraz grze terenowej.


  Krzywy Las to powierzchniowy 0,3 ha pomnik przyrody, który na swoim obszarze grupuje ponad 50 nietypowo uformowanych sosen. Posadzono je najprawdopodobniej w 1934 roku. Tuż nad ziemią pień zamiast rosnąć pionowo – skręca pod kątem 90 stopni i wygina się szerokim łukiem ku górze. Wszystkie pnie wygięte są w kierunku północnym. Widok, jaki tworzą te drzewa jest niesamowity. Sosny w podgryfińskim „Krzywym Lesie” zapewne także miały służyć potrzebom człowieka. Zagadka lasu czeka więc na rozwiązanie.


  Turkusowe jeziorko – Znane z turkusowo-zielonej barwy wody. Jezioro to zalana pozostałość przedwojennej kopalni kredy. Co prawda woda jest taka sama jak w innych jeziorach, lecz na skutek białego kredowego dna i rozszczepienia światła wydaje się, iż jest zielona.


  Oceanarium w Międzyzdrojach – obiekt o powierzchni 3000m2, mają Państwo możliwość zobaczyć ryby z najdalszych zakątków świata – drapieżne rekiny i mureny, przepięknie ubarwione ryby raf koralowych – błazenki, rogatnice, ustniczki oraz słodkowodne piękności – jesiotry, cichle, arapaimy oraz wiele innych. Bez wątpienia jedną z atrakcji jest 16 metrowy pół tunel wypełniony niesamowitymi rybami. Nie zapomnijmy o touch poolu w którym możemy dotknąć żywe ryby, czy paludarium z japońskimi karpiami koi. Zbiorniki wypełnione 220 tonami wody zainteresują każdego. Dla najmłodszych: sala edukacyjna oraz multimedialna, gdzie dzieci poprzez zabawę mogą się uczyć, bawialnia, wystawa rekinów w skali 1:1


  Aquapark SANDRA SPA – największy na Pomorzu z atrakcjami zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.
  10 basenów: Pełnowymiarowy basen pływacki 25 metrów, basen SPA, basen boisko do gier, basen Dzika Rzeka, basen zewnętrzny, 1639 m2 powierzchnia lustra wody, 10 basenów, 6 zjeżdżalni, 6 jacuzzi. Wodny plac zabaw dla dzieci z wieloma fantastycznymi atrakcjami m. in. basen z pirackim statkiem, Wodna Dżungla – to zadaszony plac zabaw ze zjeżdżalniami, kładkami, fontannami, jacuzzi dla dzieci oraz figurami zwierząt z dżungli, basen zewnętrzny z zabawkami dla dzieci oraz basen / zjeżdżalnia rodzinna.

UWAGI:
Na wyjazd niezbędne jest posiadanie legitymacji szkolnej uprawniającej do zniżek.
Uczestnik musi dostarczyć wypełnioną kartę kwalifikacyjną wraz z podpisanym regulaminem do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. Bardzo prosimy o wpisanie na kartę kwalifikacyjną wszystkich informacji o stanie zdrowia dziecka, uczuleniach, przebytych chorobach, operacjach i zażywanych lekach, szczepieniach. W razie wypadku lub nieszczęśliwego zdarzenia informacje zawarte na karcie mogą się okazać bardzo ważne.
Jeśli dziecko w trakcie kolonii musi zażywać jakiekolwiek leki, prosimy o opisanie ich dawkowania, osobne
spakowanie i przekazanie wychowawcy na zbiórce wraz z upoważnieniem dla wychowawcy. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.turysta.zgora.pl Na obozy mogą jeździć uczestnicy pełnoletni, ale podpisują wówczas obowiązkowo oświadczenie o przestrzeganiu zasad obozu.
W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 20 minut przed planowaną godziną wyjazdu.
Rodzicom – opiekunom przekazane zostaną: kontakt do kierownika i wychowawców kolonii oraz adres
palcówki wypoczynku.
Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są na 12 – 15-osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę
przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo za prawidłowy przebieg programu odpowiada kierownik.
Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji i przerwania imprezy w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby). Ubezpieczenie wynosi ok.4 % ceny imprezy.
Bagaż: Sugerujemy aby dzieci uczestniczyły w pakowaniu się, wtedy orientują się co i gdzie mają spakowane.
Waga walizki powinna uwzględniać możliwości dziecka (praktyczniejsze na kółkach), Proponujemy podpisać bagaż. Prowiant na drogę najlepiej spakować do małego plecaka, który później będzie wykorzystany na wycieczki lub wyjścia na plażę.
Podpowiadamy zawartość bagażu: 2 ręczniki, mydło lub żel pod prysznic, pasta i szczoteczka do zębów,
szampon, piżama, czystą bieliznę na każdy dzień, krem do opalania z filtrem, nakrycie głowy, chusteczki
higieniczne, ciepłe bluzy, sweter lub polar, długie i krótkie spodnie, strój sportowy (dres, krótkie spodenki), strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa, dwie pary butów (w tym obuwie sportowe i sandały) oraz klapki kąpielowe, mały plecak na wycieczki, worki na brudne rzeczy, środki na komary i kleszcze.
Odradzamy drogą, firmową odzież, która w sytuacji zniszczenia lub zagubienia – dodatkowo niepokoi dziecko.
Nie polecamy wyposażania dzieci oraz młodzieży w drogie telefony komórkowe oraz inny sprzęt elektroniczny (aparaty fotograficzne, gry, tablety itp.), ponieważ podczas zabawy mogą one ulec zgubieniu lub zniszczeniu.
Biuro, ani wychowawcy nie ponoszą odpowiedzialności za zgubiony lub zniszczony sprzęt. Ponadto ciągłe
korzystanie z urządzeń elektronicznych odrywa dzieci od zabawy i integracji z rówieśnikami, a zgubienie lub zniszczenie naraża na niepotrzebny stres.
Można zdeponować kieszonkowe dziecka u wychowawcy. Zalecamy to zwłaszcza przy wyjeździe młodszych dzieci, które nie umieją jeszcze same gospodarować pieniędzmi. Prosimy o przygotowanie niezaklejonych kopert (woreczków) z nazwiskiem i imieniem dziecka oraz podaną kwotą, najlepiej żeby kieszonkowe było przygotowane w drobnych nominałach.
Podczas przejazdów na kolonie korzystamy z licencjonowanych i sprawdzonych przewoźników.
W czasie podróży przewidziane są przerwy co 3-4 godziny. Jeśli dziecko źle znosi jazdę autokarem prosimy o zaopatrzenie dziecka w lekarstwa przeciwko chorobie lokomocyjnej.
W przypadku jakichkolwiek problemów zgłaszanych przez dziecko, prosimy o kontakt w pierwszej kolejności z kierownikiem. Jest na miejscu wraz dziećmi i to on może zareagować najszybciej i rozwiązać lub usunąć ewentualny problem. Ponadto na naszej stronie internetowej znajdą Państwo numery telefonów stacjonarnych w godz. od 10 – 16.00. oraz komórkowych
Pragniemy podzielić się z Państwem uwagą: częsty telefoniczny kontakt z dziećmi, rozprasza je podczas
zabawy co utrudnia realizacje programu i wywołuje często większą tęsknotę. Proponujemy umówić się z
dzieckiem na telefon np. podczas przerwy poobiedniej.
O innej porze, prowadzone zajęcia mogą uniemożliwić odebranie telefonu.
Jeśli chcecie Państwo lub rodzina odwiedzić dziecko i zabrać na jakiś czas poza teren kolonii, wymagane jest złożenie u opiekuna pisemnej informacji z Państwa danymi.
Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem po opłaceniu pełnej należności i nie później niż do 15 dnia następnego miesiąca po realizacji imprezy.
Z A P R A S Z A M Y !