Kolonia /obóz ( dla aktywnych – na naszych koloniach nie ma nudy !!! )

Terminy : 11.07 – 21.07. SPRZEDANY, 22.07 – 01.08.2024 SPRZEDANY !

Cena : 2.450 zł + 4 zł (2 zł na TFG i 2 zł na TFP)

Jastrzębia Góra – Tu odpoczniecie po całorocznej nauce ! Nie zabraknie czasu na plażowanie, kąpiele
w morzu, rozgrywki sportowe, zajęcia rekreacyjne, plastyczne, gry integracyjne, konkursy, quizy, dyskoteki i ognisko z pieczeniem kiełbasek i zwyczajowo mnóstwo atrakcji.

Jastrzębia Góra to bardzo popularny, spokojny kurort i kąpielisko, który słynie z długiej, osłoniętej klifami plaży, restauracji rybnych przy promenadzie Światowida, kościoła z letnimi międzynarodowymi koncertami. Pomnik Gwiazda Północy w Jastrzębiej Górze wskazuje, że jest to najdalej na północ wysunięty punkt Polski


OŚRODEK KOLONIJNY FENIKS 2 jest położony w centrum miejscowości, 300m od ścisłego centrum.
Do plaży jest niecałe 200 metrów. W pobliżu ośrodka znajduje się Promenada Światowida, poczta i apteka.
Cały teren obejmujący obszar około 1,0 ha jest zadrzewiony, ogrodzony z alejkami spacerowymi. W ośrodku poza salą restauracyjną, znajdują się sale rehabilitacyjne, sale ze stołami do gry w tenisa stołowego, cymbergaj i piłkarzyki, sala wyposażona w wysokiej jakości projektor multimedialny.
Na terenie ośrodka jest boisko do siatkówki plażowej, grill zadaszony, miejsce na ognisko,
plac zabaw, siłownia zewnętrzna.
Zakwaterowanie w pokojach 3,4 i 5 osobowych z łazienkami, balkonami, TV. Ośrodek składa się
z dwóch budynków. Budynek hotelowy z pokojami dla gości oraz budynek z salą restauracyjną, gabinetami rehabilitacyjnymi, salą multimedialną, salą gier. Bezpłatne Wi-Fi na terenie ośrodka.
Wyżywienie:
śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady i podwieczorki serwowane. Menu bogate i urozmaicone.
W programie m.in.
– wycieczka na Półwysep Hel z wizytą w Fokarium
– wycieczka do Władysławowa – Aleja Gwiazd Sportu z oryginalną makietą najwyższych szczytów
w Himalajach

– całodniowa wycieczka do Rodzinnego Parku Rozrywki – Łeba Parku ( NOWOŚCI 2024 !)
– wycieczka do niesamowitego Parku Ewolucji w Sławutówku
– wycieczka do Huty Szkła w Pucku (pokaz wyrobu szkła artystycznego)
– wizyta Gawędziarza Kaszubskiego
– plażowanie i kąpiele w morzu pod opieką ratownika,
– zajęcia integracyjne, rekreacyjno – sportowe i konkursy sprawnościowe
– udział w grach terenowych rozwijających wyobraźnię i uczących współpracy w grupie
– dyskoteki i bal przebierańców, wybory najsympatyczniejszego kolonisty
– ognisko z kiełbaskami, zabawy, gry i konkursy z nagrodami ( Dzień HAWAJSKI )
– atrakcje, niespodzianki, upominki dla każdego kolonisty
– chrzest nowych kolonistów
ŚWIADCZENIA UJĘTE W CENIE (dzieci nie dopłacają do wycieczek i wstępów):
– zakwaterowanie – nadal 10 noclegów w pokojach 3, 4 i 5 – osobowych z łazienką
– wyżywienie: śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje serwowane w formie bufetu
( turnus zaczyna się od ciepłej kolacji pierwszego dnia i kończy śniadaniem + prowiant na drogę )
– opieka kwalifikowanej kadry wychowawców i medyczna (pielęgniarka na miejscu, lekarz na wezwanie),
– opieka ratownika na plaży
– bogaty program k.o. i bilety wstępów podczas wycieczek i zwiedzania
– wycieczki autokarowe
– ubezpieczenie od NNW w kraju – 10000 zł,
– transport komfortowym autokarem
– fotorelacja – wspomnienia z kolonii płyta ze zdjęciami (lub plik do pobrania)
– gwarancja wspaniałego i ciekawego wypoczynku !

  CENA PODSTAWOWA NIE ZAWIERA:
  - obowiązkowej składki na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) – 2,00 zł
  - obowiązkowej składki na TFP (Turystyczny Fundusz Pomocowy) – 2,00 zł
  - dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, które w przypadku zdarzenia     losowego, umożliwia otrzymanie od ubezpieczyciela zwrotu dokonanych wpłat na poczet wyjazdu 

  UWAGA: W przypadku znacznego wzrostu kosztów świadczeń noclegowo-żywieniowych, transportu, wstępów lub podatków – cena może ulec zmianie !

 SKRÓCONY PROGRAM WYJAZDU:

1 dzień

Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy: Zielona Góra (7:oo) – Sulechów – Świebodzin – Międzyrzecz – Gorzów Wlkp.; przyjazd do ośrodka w Jastrzębiej Górze w godzinach popołudniowych, około 15 – 16:oo; ciepła kolacja, nocleg.
2-10 dzień
Realizacja programu – wycieczki autokarowe i piesze po okolicy, plażowanie, gry i konkursy, zabawy integracyjne, dyskoteki, ognisko,
11 dzień
Śniadanie, pobranie suchego prowiantu, wykwaterowanie, czas na ostatnie zakupy, zdjęcia, pożegnanie
z morzem, w godzinach wieczornych przyjazd do Zielonej Góry

PROPONOWANE ATRAKCJE:

FOKARIUM na HELU
Stacja morska, w której bada się zachowanie fok, sposoby odżywiania i ich dietę, wiek, trasy wędrówek, oraz ustala najważniejsze zagrożenia tych zwierząt.
Obejrzymy karmienie fok oraz wnętrze budynku ekspozycyjnego

ŁEBA PARK
Fantastyczna przygoda w przeszłość, trójwymiarowe Dinozaury naturalnej wielkości.
Pełna przygód i atrakcji trasa, niezapomniane widoki i przeżycia, przygoda edukacyjna i zabawa.
Ogromne zjeżdżalnie wodne (zjazd w ubraniu), bajlandia (zwiedzanie świata bajek w 3d),
zamek strachu, kino 7dMax (około 10 filmów do wyboru dla dzieci i dorosłych), eurobangee, dmuchawce, największe w Polsce pole Minigolfa, wstęp do galerii minerałów i skamielin, pojazdy Flinstonów, rowery wodne dla rodzin, kopalnia złota, pojazdy wodne dla dzieci, przejazd pojazdem bajkowym, wstęp na Diabelski Młyn (koło młyńskie) wysoki na 27 metrów!, labirynt magicznych luster, oraz NOWOŚCI w sezonie 2024 !

PARK EWOLUCJI
Przesłaniem Parku Ewolucji jest szeroka edukacja przybliżająca najstarsze dzieje świata. Atrakcje nawiązują do życia, jakie istniało miliony lat temu na Ziemi. Przedstawiamy w niezwykle ciekawy sposób historię naszego globu, od Wielkiego Wybuchu do świata starożytnego. Wyruszając do różnych epok geologicznych, przedstawiamy, jak Ziemia nieustannie się zmieniała – a to wszystko przy pomocy atrakcji: Kino Prehistoryczne, Batyskaf, Świat Człowieka Pierwotnego, Piramida/Egipt Show, Sfinks, Obrazy Prehistorii, Stonehenge oraz liczne miejsca zabaw.

HUTA SZKŁA w Pucku
W hucie szkła PuckGlas – odbywają się pokazy tworzenia szkła artystycznego, można podglądnąć pracę mistrzów, wysłuchać ich opowieści o miejscu i pracy w hucie, poznać kilka sekretów magicznej sztuki obróbki szkła, a ktoś z odwiedzających może wziąć czynny udział w prezentacji.

UWAGI:

Na wyjazd niezbędne jest posiadanie legitymacji szkolnej uprawniającej do zniżek.

Uczestnik musi dostarczyć wypełnioną kartę kwalifikacyjną wraz z podpisanym regulaminem do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. – Bardzo prosimy o wpisanie na kartę kwalifikacyjną wszystkich informacji o stanie zdrowia dziecka, uczuleniach, przebytych chorobach, operacjach i zażywanych lekach, szczepieniach. W razie wypadku lub nieszczęśliwego zdarzenia informacje zawarte na karcie mogą się okazać bardzo ważne.
Jeśli dziecko w trakcie kolonii musi zażywać jakiekolwiek leki, prosimy o opisanie ich dawkowania, osobne spakowanie i przekazanie wychowawcy na zbiórce wraz z upoważnieniem dla wychowawcy. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.turysta.zgora.pl Na obozy mogą jeździć uczestnicy pełnoletni, ale podpisują wówczas obowiązkowo oświadczenie o przestrzeganiu zasad obozu.

W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 20 minut przed planowaną godziną wyjazdu.
Rodzicom – opiekunom przekazane zostaną: kontakt do kierownika i wychowawców kolonii, oraz adres
palcówki wypoczynku.

Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są najczęściej na 12 – 15-osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo za prawidłowy przebieg programu wyjazdu odpowiada kierownik.

Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji i przerwania imprezy w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby). Ubezpieczenie wynosi ok.3,5 % ceny imprezy.

Bagaż: Sugerujemy aby dzieci uczestniczyły w pakowaniu się, wtedy orientują się co i gdzie mają spakowane. Waga walizki powinna uwzględniać możliwości dziecka (praktyczniejsze na kółkach), Proponujemy podpisać bagaż. Prowiant na drogę najlepiej spakować do małego plecaka, który później będzie wykorzystany na wycieczki lub wyjścia na plażę.
Podpowiadamy zawartość bagażu: 2 ręczniki, mydło lub żel pod prysznic, pasta i szczoteczka do zębów, szampon, piżama, czystą bieliznę na każdy dzień, krem do opalania z filtrem, nakrycie głowy, chusteczki higieniczne, ciepłe bluzy, sweter lub polar, długie i krótkie spodnie, strój sportowy (dres, krótkie spodenki), strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa, dwie pary butów (w tym obuwie sportowe i sandały) oraz klapki kąpielowe – odradzamy drogą, firmową odzież, która w sytuacji zniszczenia lub zagubienia – dodatkowo niepokoi dziecko, mały plecak na wycieczki, worki na brudne rzeczy, środki na komary i kleszcze.
Nie polecamy wyposażania dzieci oraz młodzieży w drogie telefony komórkowe oraz inny sprzęt elektroniczny (aparaty fotograficzne, gry, tablety itp.), ponieważ podczas zabawy mogą one ulec zgubieniu lub zniszczeniu. Biuro, ani wychowawcy nie ponoszą odpowiedzialności za zgubiony lub zniszczony sprzęt. Ponadto ciągłe korzystanie z urządzeń elektronicznych odrywa dzieci od zabawy i integracji z rówieśnikami, a zgubienie lub zniszczenie naraża na niepotrzebny stres.

Można zdeponować kieszonkowe dziecka u wychowawcy. Zalecamy to zwłaszcza przy wyjeździe młodszych dzieci, które nie umieją jeszcze same gospodarować pieniędzmi. Prosimy o przygotowanie niezaklejonych kopert (woreczków) z nazwiskiem i imieniem dziecka oraz podaną kwotą, najlepiej żeby kieszonkowe było przygotowane w drobnych nominałach.

Podczas przejazdów na kolonie korzystamy z licencjonowanych i sprawdzonych przewoźników.
W czasie podróży przewidziane są przerwy co 3-4 godziny. Jeśli dziecko źle znosi jazdę autokarem prosimy o zaopatrzenie dziecka w lekarstwa przeciwko chorobie lokomocyjnej.

W przypadku jakichkolwiek problemów zgłaszanych przez dziecko, prosimy o kontakt w pierwszej kolejności z kierownikiem. Jest na miejscu wraz dziećmi i to on może zareagować najszybciej i rozwiązać lub usunąć ewentualny problem. Ponadto na naszej stronie internetowej znajdą Państwo numery telefonów stacjonarnych w godz. od 10 – 16.00. oraz komórkowych
Pragniemy podzielić się z Państwem uwagą: częsty telefoniczny kontakt z dziećmi, rozprasza je podczas zabawy co utrudnia realizacje programu i wywołuje często większą tęsknotę. Proponujemy umówić się z dzieckiem na telefon np. podczas przerwy poobiedniej. O innej porze, prowadzone zajęcia mogą uniemożliwić odebranie telefonu.

Jeśli Państwo lub rodzina chcecie odwiedzić dziecko i zabrać na jakiś czas poza teren kolonii, wymagane jest złożenie u opiekuna pisemnej informacji z Państwa danymi.

Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem po opłaceniu pełnej należności i nie później niż do 15 dnia następnego miesiąca po realizacji imprezy.

Z A P R A S Z A M Y !